čudno stanje

28koma

Poštovani, menstruacija mi kasni 12 dana (inaće imam ne redovite) a nemam niti spolne niti ikakve odnose s dečkom a pojavila mi se sluz sa malim kapljicama krvi kao otprilike roskaste boje i to je trajalo jedno 3-4 dana a čitala sam da je to najčešći slučaj kada su žene trudne, pa me zanima što bi ovo moglo biti? prije mi se to nikada nije dogodilo.. stvarno se jako bojim i nije mi svejedno... molim Vas pomozite mi!!!! unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako se ne radi o trudnoći. Ako niste spolno aktivni i nemate odnose, kako bi ostali trudna? Sukrvica je preznak nadolazeće menstruacije.

28koma

Poštovani, moram Vas pitati još nešto. Znači ja sam trebala dobiti menstruaciju 7.6. a još ju dobila nisam, a sada se taj "iscjedak" koji imam kada se pobrišem pretvorio u malo tamnije crveno otprilike kao boja krvi u menstruaciji ali ništa ne curi iz mene već je tako samo kad se pobrišem.. Možete li mi reći što bi to moglo biti s obzirom da to traje već duže vrijeme prije je bilo sa sluzi i malo krvi sada više nije sluz već krv kao u menstruaciji ali ne ističe iz mene. Postoji li mogućnost onda nekakve bolesti ili nešto? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Puno je stvari koje dolaze u obzir. Od trudnoće, vanmaternične trudnoće, ciste, endometrioze, pcosa. Svakako savjetujem da se javite svom ginekologu.

Anazg11

Poštovani,
Imala sam spolni odnos bez zaštite, decko nije ejakulirao u mene. Inače mi menstruacije nisu redovite i dolaze otprilike svakih 35-40 dana. Menstruacija mi je kasnila 20 dana. Posto sam spolni odnos imala negdje oko 15tog dana ciklusa, napravila sam 3 testa za trudnocu i sva 3 su bila negativna. Nakon sto sam dobila, krvarenje je prvi dan bilo jako sa velikim ugruscima krvi a nakon toga skroz slabo, i trajalo je jedno 5 dana. Sada, 10 dana nakon prestanka krvarenja, ponovno sam primjetila crvenkasti iscjedak. Sada me zanima dali bi trebala biti zabrinuta i kolika je mogućnost trudnoće ili je to samo radi dugog kašnjenja menstruacije ? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. No sugeriram UZV pregled da se utvrdi o čemu se radi.