da li je moguca trudnoca

marabla

Postovani,

imala sam odnose sa deckom 8.dana ciklusa i pukao je kondom, pri cemu je on ejakulirao u mene. da li je moguce zatrudneti, posto ne bi trebalo da su to plodni dani??

Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li su plodni dani to ne znam. Metode izračuna viditi u našim prijašnjim postevima. Ipak savjetujem postkoitalnu zaštitu.

Smijalica94

Ja sam pre 15 dana imala prvi, a pre 10 dana drugi odnos. Oba puta je bilo bez zastite ali kratko i lagano. Moj muz nije bio ni blizu. Drugi odnos je po kalendaru bio 4 dana pre ovulacije. Danas 10ti dan od drugog nezasticenog odnosa sam radila kucni test i negativan je. Da li da uradim i beta hcg iz krvi? Napominjem da sam tek zapocela seksualnu aktivnost. Da li je moguce odmah? Iskreno, u braku sam tek 15 dana i ne bih zelela da odmah ostanem u drugom stanju iako obozavam decu. Osecam blagu bol u donjem delu stomaka, tacnije jajnika i malo tripujem da mi se gadi. Boli me i leva dojka na jaci dodir. Za 7 dana bi trebalo da dobijem menstruaciju. Sta da radim? Hvala Vam unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe vaditi beta hcg iz krvi. Deset dana nakon odnosa test je vrlo pouzdan.

aneta10001

Postovani
Planiram imati odnos 3.9 a menstruaciju bi trebala dobiti 8.9 planiramo koristiti zastitu da li se trebam brinuti i kolika je sansa za trudnocu

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 5 dana prije menstruacije su neplodni dani. Šanse za trudnoćom su samo teorija.