Da li je moguće da sam trudna

Villaz209

Poštovani, imam 22 godine i nemam redovnu menstruaciju. Naime imala sam 1.11.2016, zatim 20.12.2016 i 24.01.2017. Nevinost sam izgubila 06.02. I od tada smo imali jos 3 odnosa, 13.01., zatim 17.01. i 05.02. Ja još uvijek nisam dobila menstruaciju, uradila sam dva testa za trudnocu prosle sedmice, jedan ujutro i bio je negativan i jedan prije dva dana, ali u poslijepodnevnim satima i on je bio negativan. Da li je moguća trudnoća ili je to do promjena koje su se desile pa tijelo treba da se navikne? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na datume odnosa testovi bi pokazali da se radi o trudnoći. Vjerojatno je u pitanju Vaša neredovita menstruacija zbog koje preporučam da se javite liječniku.

Villaz209

Poštovani, s obzirom da sam test uradila 10.02. u večernjim satima, i bio je negativan, prije dva dana počelo je bijelo pranje. Da li je to neka promjena, da je moguća trudnoća ili nešto drugo. Hvala vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana:
ukoliko su svi testovi na trudnoću negativni, ne radi se o trudnoći. Bijelo pranje nema veze s trudnoćom, nego s fazom menstruacijskog ciklusa.

malacuricaaa

Poštovani.. Imala sam odnos sa dečkom bez zaštite, s tim da je svršio izvan, ne u rodnicu. Kolika je mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Ghost1234

Postovani ja i djevojka smo imali odnos poslje njezine menstruacije odma sljedeci dan i rekla je da su joj neplodni dan u spolnom odnosu meni je ispao kondom moguce da sam evoulirao u nju i jucer je rekla da joj je lose cijeli dan bilo bol u trbuhu i da ju tjera na povracanje ali nije povracala a danas joj nije muka niti ista sve normalno pa me zanima dali moguce da je ostala trudna ??

Josipa35

Poštovani, zadju mjesečnicu sam imala 10.2. trajala je 8 dana, a ciklus mi traje od 28-31 dan. 25.2. sam imala zaštičeni spolni odnos i dečko nije ejakuirao u mene. Prije tjedan dana osjećala sam jake grčeve s lijeve strane iznad zdjelice. Danas je 16.3. i ja još nemam mjesečnicu. Zanima me je li moguće da sam trudna, te ako nije, koji bi mogli biti razlozi kašnjenju mjesečnice. Hvala i LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Ghost1234,
prema navedenom odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Što se tiče mučnina u trudnoći, one se najčešće javljaju tijekom prvih 4 do 6 tjedana trudnoće. Niste naveli, ali pretpostavljam da još nije vrijeme iduće menstruacije. Ukoliko bi kasnila napravite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Razlozi kašnjenja menstruacije mogu biti mnogobrojni: od hormonskog poremećaja, stresa, promjena u tjelesnoj težini, uzimanja određenih lijekova do prekomjernog vježbanja.

LunaLala123

Poštovani doktore,
vadila sam beta hcg iz krvi 39. dan ciklusa nakon oskudnije menstruacije (32 dana od jedinog odnosa) i rezultat je <0.1. Govori li taj rezultat sa sigurnošću da nema trudnoće i treba li ponoviti testiranje ako je bilo prerano?
Imam cistu na jajniku pa me zanima bi li oskudnija mjesečnica mogla biti zbog toga?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav!

Villaz209

Poštovani, pisala sam vam nedavno, ukratko da vam ponovim. Nemam redovnu mjesecnicu, posljednji put imala 24.01., a nevinost izgubila 06.02, zatim odnose imala 13.02. 17.02, 01.03 i 05.03. Menstruaciju nisam dobila nikako. Jedan test uradila 04.03, a drugi uradila 10.3, oba su negativna bila. Danas, 20.3 uradila sam test, ali ne na prvu menstruaciju, nego u podne, uradila sam clear blue test, i on je bio negativan. Da li je moguća trudnoća? Test sam uradila sa sasvim malo mokraće, sat i po nakon prve jutarnje mokrace. Na pregled sam narucena 27.03. :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lunalala123,
nalaz beta HCG a sa sigurnošću pokazuje da niste trudni. Cista na jajniku može poremetiti menstruacijski ciklus.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko su svi testovi negativni s velikom vjerojatnošću se ne radi o trudnoći. Test na trudnoću preporuča se raditi s prvim jutarnjim urinom.