Da li sam trudna?

whysoserious

Pozdrav. Spavala sam s dečkom s kojim inače nisam u vezi, slučajno se desilo. Učinili smo to bez zaštite, al on nije svršio u mene. Menstruacija mi kasni 7 dana. Da li postoji mogućnost da sam trudna? Inače sam menstruaciju dobivala 25. u mjesecu redovno, nakon toga mi se ciklus poremetio pa mi je posljednja 2 mjeseca menstruacija došla 15 . u mjesecu. Da li postoji mogućnost da ipak nije riječ o trudnoći, nego mi se ciklus vratio na 25. u mjesecu? Zahvaljujem unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako postoji mogućnost trudnoće, te napravite test na trudnoću.

28koma

Poštovani, ovako situacija je sljedeća: ja i dečko stvarno nemamo jako dugo već odnose niti on u mojoj blizini ejakulira ali mu curi tekućina koja curi radi seksualnog uzbuđenja. on je siguran da u toj tekućini ima spremija a i čitao je razne forume i ginekološke stranice gdje je pronašao da ih ima u toj tekućini. pretprošlu subotu je prespavao kod mene ali nije bilo ikakvoga sekusalnog odnosa, ma niti ikako dodirivanje.. oboje smo bili odjeveni samo problem je jer je njemu curila ta tekućina a i nije siguran ako je ejakulirao u snu.. u slučaju da je ejakulirao u snu i da sam ga ja zakačila rukom i onda se dodirnila po spolovilu (npr počeškala ili tako nešto) je li moguće da sam si prenjela spremije i da su oni došli u kontakt s mojom plodnom sluzi i da na takav način ostanem trudna?
puno bih Vam bila zahvalana na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na takav način nećete zatrudnjeti.

nelica027

Poštovani,imam 27.g mjesečnicu sam imala 23.4.2012. suprug i ja radimo na bebi i odnos smo imali za vrijeme plodnih dana tj. 4.5, 5.5. i 6.5, zbog bolova u donjem djelu trbuha 14.5 sam otišla kod svog ginekologa koji je rekao da je na desnom jajniku bila nepravilna ovulacija ali je sve ok, (PAPA-uredan)te zbog bolova je dala meni i suprugu medazol da pijemo.
mjesečnicu sam trebala dobiti 21.5. napravila sam test 22.5 te je pokazao jednu plavu crtu a druga je bila blijedo plava. danas 24.5 sam napravila test koji je pokazao negativan. imam bolove u donjem djelu trbuha, grudi su mi osjetljive skroz sam umorna jer na poslu ne mogu izdržati ni 6 sati stajanja. mući me to što sam imala poslije prvog poroda uredne menstruacije i nisu bile nikada bolne i trajale su oko 7 dana, a sada kasni. zanima me da nije nešto ozbiljno ili postoji ipak mogućnost da sam trudna ?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći.

ninica00006

Poštovani, posljednju menstruaciju imala sam 1.5. 2012, inace mi ciklusi traju između 28 i 31 dan. posljednje odnose s deckom imala sam 11.5 i 12.5, u pocetku je na kratko ušao u mene bez zaštite(mozda minutu dvije), a onda je stavio kondom i dalje smo nastavili sa zastitom, također je izvadio prije ejakulacije i ejakulirao izvan mene... menstruaciju trebam dobiti tek sljedeci tjedan, ali se jako bojim moguće trudnoće..pa me zanima dali je moguce da sam trudna od predejakulata pošto su mi to bili plodni dani.... osjecam napetost u trbuhu, bolne grudi kao i svaki put....ponekad i osjecam kao da mi je malo muka, nemogu jesti,nemogu spavati....jeli moguce da sam ja umislila moguce simptome trudnoce...odgovorite što prije, jako se bojim neželjene trudnoce..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći. Imate simprome pred menstruaciju kao i inače.

ninica00006

hvala vam.....također me zanima dali je pametno raditi test prije nego kasni menstruacija da se malo smirim ili da ipak pricekam sljedeci tjedan??? moram napomenuti da sam prosli tjedan imala infekciju i koristila Canesten vaginalete-3 dana...dali one mogu utjecati na to da menstruacija kasni??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,ako ćete raditi test na trudnoću,radite ga tek koji dan iza vremena očekivane menstruacije.

ninica00006

također sam zaboravila napisati da oko pupka imam nekakav osjecaj napetosti i kao da mi nesto raste unutra...jel to moze biti kakav simptom trudnoce...iscjedak nikakav cudan nema...a za sise imam osjecaj da su nekako vece nego inace, i da su bradavice malo tamnije.....neznam dali sam to samo umislila......kolika je mogucnost trudnoce u mom slucaju...ocajna sam...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam vam. Ne radi se o trudnoći kod Vas.

nelica027

Poštovani, ja još uvijek nisam dobila mjesečnicu ( trebala sam 21.5) i to me već počinje zabrinjavati, kod ginekologa sam naručena tek 31.5 ujutro me boli trbuh kao da ću dobiti mjesečnicu ali ništa, jućer sam imala i povišeni tlak 150/105 i ne osječam se baš dobro imam neku težinu u donjem djelu trbuha, što bi to moglo biti ako nije trudnoća? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uzroci izostanka su razni. Hormonski poremećaji, PCOS, cista na jajniku, endometrioza.
Ako ne dođe do 31.5. svakako se obratite na ginekološki pregled.

bebicaa

Postovani,

Ima redovne menstruacije, obicno na 28 dana, no poslednja je dosla na 27 dana, 05.maja. Nezasticene odnose sam imala 13,14,21,22,23.maja i desilo se par puta da smo imali dva uzastopna odnosa. Ni u jednom slucaju nije doslo do ejakulacije unutra. Medjutim, poslednjih dana sam stalno pospana, umorna, imam mucnine, bole me grudi i stomak (slicne tegobe kao u PMS-u). Sta mislite, da li je u pitanju moguca trudnoca?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na simptome pms-a ne vjerujem da ste trudna. Savjetujem bolji način zaštite od trenutnog koji koristite odnosno ne koristite.

bebicaa

Postovani,

Zahvaljujem na brzom odgovoru i savetu.