da li sam trudna?

klaudy8

POZDRAV!
IMAM 22 GODINE. IMALA SAM SPOLNI ODNOS S DEČKOM 6.5 BEZ IKAKVE ZAŠTITE....TJEDAN DANA POSLIJE SAM IMALA TEMPERATURU 37...MENSTRUACIJE SU BILE 21.5., 16.6. I TRAJALE SU KAO I OBIČNO...2.7. SAM IMALA SMEĐI ISCJEDAK, ALI SAMO MALO...I TAJ DAN SAM OSJEĆALA MALO PECKANJE U LJEVOM JAJNIKU KOJE TRAJE NEKOLIKO SEKUNDI I TAKO NEGDJE 3-4 PUT NA DAN...DA LI MOŽE BITI DA JE NEKA INFEKCIJA, ILI SAM TRUDNA??
MOLIM DA MI ŠTO HITNIJE ODGOVORITE...UNAPRIJED ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, smetnje koje navodite povezane su vjeovatno s ovulacijom. A da li ste ostali trudni, vidjet ćemo tek ako izostane menstruacija.

klaudy8

znači ako dobijem menstruaciju ovaj mjesec nisam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točno tako.

Gogoo

Postovani doktore,

pijem kontracepcijske pilule Yaz vec 9 mjesec. Medjutim tokom 6 pakovanja sam nakon 3 pilule povracala (poslije 5/6 sati) nisam popila dodatnu pilulu, a imala sam to isto vece odnos, al' s prekinutim snosajem, decko je svrsio na moj stomak. Od tada sam imala 3 menstruacije, koje su bile po mom misljenju normalne, pracene menstruacijskim bolovima (posebno poslednja), trajale su 4-5 dana kao i obicno, cak je bilo i dosta krvnih ugrusaka (kao jetrica). Zbog sumnje na trudnocu radila sam dosta testova i poslije prve i druge menstruacije, svi su bili negativni. Cak sam bila kod ginekologa koji me je pregledao (bez UZV) to je bio 11 tjedan od tog odnosa, pretpostavljam da bi on tada vec mogao vidjeti trudnocu obicnim ginekoloskim pregledom, sada mi je 15 tjedan od tog odnosa, a ja se i dalje bojim da sam tudna, predpostavljam da bi se stomak vec vidio??

Nina900

26.6. sam imala spolni odnos sa dečkom, pri čemu smo koristili kondom. Menstruaciju sam trebala dobiti 28.6., ali nisam, i zadnjih dana imam problem sa češćim mokrenjem pri čemu osjetim nešto između peckanja i boli. Ima li to veze sa kašnjenjem menstruacije i postoji li mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Štovana GOGO, ne budite paranoidni, niste trudni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana savjetujem da prvo napravite test na trudnoću. Svaka upala može odgoditi nastup menstruacije.

Lisa1

Postovani,

proteklih 10 dana sam u vise navrata imala odnose sa svojim muzem,ali smo svaki put koristili zastitu i nije niti jednom svrsio unutar mene.posljednja menstruacija mi je bila 4.6. i trebala je nastupiti 4.7. ali nije...osjecam bolove u dnu leđa i u grudima,i primijetila sam bijeli iscjedak..i bila sam pod stresom zadnjih 15 dana..pa me zanima da li postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurna u svoje tvrdnje onda ne postoji šansa za trudnoćom. Napetost, problemi, stres svakako mogu biti jedan od uzroka izostanka menstruacije.

klaudy8

Poštovani, Imam 22 godine, visoka sam 180 a teška 60kg. Ne pijem nikakve lijekove! U zadnje vrijeme u donjem trbuhu s lijeve strane osjetim nešto okruglo (oko 3cm) i tvrdo koje na pritisak boli, dok s desne strane ne osjetim to ništa. 2. 7. Sam primjetila svjetlo smeđi iscjedak - koji nekad bude tamno crveni tj. krv, ali oskudno. . . Koji traje još i danas iako sam između imala menstruaciju za koju sam primjetila da je malo manje obilna nego inače. Spolni odnos s dečkom sam imala 6. 5. Bez zaštite. . . Prekinut snošaj je bio 2 puta. . . Menstruacije su bile 21. 5. , 16. 6. , i sad zadnji put mislim da sam dobila 10. 7. (ne znam točno kad zbog smeđeg iscjedka) palo mi je željezo i malo porastao šećer što je jedan od simptoma za trudnoću?! Nemam nikakve druge simptome osim akni koje sam iznenada dobila po obrazima i bradi. . . . Da li postoji mogučnost da sam trudna? Ili je neka spolna bolest u pitanju? Ili s jajnicima nije nešto u redu. . . Upala ili cista? (ciste imam na štitnjači i bubregu)

tricija

Poštovani,
22.06.2012. je početak zadnje menstruacije,13.07. sam imala spolni odnos,menstruaciju još nisam dobila,a jedino što mi se pojavljuje je bijeli iscjedak. Moje pitanje je postoji li mogučnost trudnoče?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nije moguća teudnoća.

girlss

postovani
decko i ja smo imali spolne odnose dva puta u isoj noci. Sa prezervativom u razmaku od pola sata. To je bilo dan prije menstruacije koju sam i dobila i koja je trajala 6 dana. Da li je moguca trudnoca?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nije nikako.

paranoja123

Puno Vam hvala!
ispostavilo se da je lagano krvarenje preraslo u menstruaciju, nadam se da je normalno da urani tjedan dana, premda je do sad uvijek bila redovna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite radi se o menstruaciji.

Jeanette

Poštovani!
Zadnju menstruaciju imala sam 19. 06. Zatim sam 13. dana ciklusa imala spolni odnos tijekom kojeg je pukao kondom, ali partner nije uopće svršio. Ipak sam nakon tridesetak sati popila tabletu za hitnu kontracepciju ellaone. Danas je 37. dan od posljednje menstruacije. Uradila sam dva testa: prvi tridesetog, a drugi tri dana kasnije. Oba su bila negativna. Drugi sam radila s prvom jutarnjom mokraćom. Kasni li mi menstruacija možda zbog toga što sam hitnu kontracepciju popila i za vrijeme prošlog menstrualnog ciklusa (escapelle) pa idući mjesec opet? Mislim, radi li se o nekom poremećaju koji je uzrokovan time, ili sam trudna?Grudi mi nisu natečene, do prije dva dana sam imala bolove u donjem dijelu trbuha koji su trajali tri dana(ne konstantno), i malo me je peckalo u jajnicima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći. Izostanak menstruacije uzrokovan je neadekvatnom primjenom postkoitalne zaštite. Ista se primjenjuje samo u nuždi a ne svaki mjesec i u vrijeme kad uopće nije nužna.pričekajte menstruaciju.

bubamara_5

Poštovani!
Već sam poslala upit vezano za moguću trudnoću i, naravno, dobila sam odgovor koji me, hvala Bogu, razveselio. Ali još sam uvijek uplašena. Dakle, dva dana nakon završetka mjesečnice imala sam spolni odnos s dečkom, koristili smo zaštitu, kondom. Radi veće sigurnosti, dečko je, prije nego što je ejakulirao, izvadio svoj penis. Naposljetku je svršio po meni, pa se dogodilo da je to sjeme došlo i do mog spolnog organa, nisam sigurna da li je dospjelo do rodnice.To se sve zbilo prije otprilike 2,5 tjedna. Zadnjih par dana osjećam veliku slabost i vrtoglavicu, veće mučnine nisam nikako osjetila. Test za trudnoću nisam radila. Zabrinuta sam!!! Unaprijed hvala na odgovoru!!!