Da li sam trudna?

lalic22

Zdravo. Prethdnu menstruaciju sam imala 5.09. a sad mi kasni vec 12 dana. Imala sam nezasticene odnose sa deckom oko 1.09. s tim da nije ejakulirao u mene i odnos je trajao najvise 5 min. Bila sam i prehladjena ovih dana. Pre par dana imala sam neki pritisak na besiku i jon stop mi se islo u WC a procitala sam da to moze biti znak u ranoj trudnoci. Ali me je prestalo posot sam pila cajeve. A inace pre dva meseca mi je twkodje kasnila menatruacija 7 dana. I da imam beli sekret ali je mi je isti kao i pre nego sto teeba da dosbije nije ni pojacan niti ista.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Za svaki slučaj možete uraditi test na trudnoću.

sritnodite

Pozdrav!
Inače imam redovite, pravilne mjesečnice. Prvi odnos sam imala 17.9. i nakon toga sam mjesečnicu dobila dan ranije. Nakon toga, imali smo odnos za vrijeme plodnih dana, a što se zaštite tiče, koristimo metodu prekinutog snošaja. Mengu sam trebala dobiti jučer, ali još uvijek ništa. Svjesna sam da metoda prekinutnog snošaja nije najpouzdanija, pogotovo ukoliko se radi o plodim danima, ali evo, dogodilo se, dečko je pazio i uvjeren je 99,9% kako trudnoća nije uzrok kašnjenja menge. Znam da mogućnost trudnoće postoji, ali evo zanima me koliko je to u praksi vjerojatno? Zabrinuta sam jer inače stvarno nisam imala problema s kašnjenjem mjesečnice. Imam trenutno laganu upalu mjehura, pa je li moguće da mi se ciklus poremetio zbog toga? S obzirom da imam upalu, mogu li napraviti kućni test za trudnoću? Upala mjehura neće utjecati na rezultat testa?
Unaprijed hvala na odgovoru,
LP!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradte test na trudnoću. Upala mjehura ne utječe na to. 14 dana nakon odnosa test pokazuje rezultate s gotovo 100% točnošću.

Targaryen

Postovani, tijekom seksa danas pocela sam minimalno krvariti na par sati, bez ikakve boli, menstruacija mi treba poceti tek za 2tjedna, a imala sam spolni odnos s kondomom prije 4dana. Prosli tjedan sam isprobala na cetiri dana dijetu bez ikakvih ugljikohidrata, da li je to mozda utjecalo na to?da li je moguce da je ovo implantacijsko krvarenje i koje su sanse za tim? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Implantacijsko ne dolazi u obzir jer se ono dešava otprilike 10 dana nakon oplodnje.

Rachel

Poštovani, posljednju menstruaciju imala sam 19.09. (prvi dan), i ciklusi su bili redovni u dan-dva, a spolne odnose bez zaštite imala sam 10.,11. i 12.10.-og ,više spolnih odnosa tijekom noći s ejakulacijom vani u svim navedenim datumima. Pošto mi menstruacijakasni, test za trudnocu uradila sam 21.10. u popodnevnim satima i bio je negativan, te sam isti ponovila iduce jutro s prvim urinom te je također bio negativan. Zanima me jesamli prerano uradilaiste i koliko dana je potrebno cekati od posljednjeg spolnog odnosa kako bi ss hCG detektirao u krvi, neovismo o ovulacijskom ciklusu ako mi se slucajno poremetio, kako bi ponovila test? Hbala na odgovori, LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnose ste imali u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija. Beta HCG se može dokazati nakon implantacije zametka. Implantacija počinje 6. dana nakon oplodnje a završava 10. do 12. dana. Dakle, beta HCG se (u slučaju trudnoće) može detektirati 6 - 10 dana nakon oplodnje.

Luciiiiiii26

Postovani,

Ciklusi mi traju 24-29 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 2.4. i onda nam je na otprilike 12. dan ciklusa puknuo kondom te smo ja i partner imali jos 2 nezasticena odnosa bez ejakulacije. Odmah nakon plodnih dana sam primjetila bolne grudi i bol u donjem dijelu trbuha, uz to i gusti bijeli iscjedak bez mirisa, svrbeza itd pa ne znam jel se radi o kandidijazi. Molim pomoc

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Ako nije bilo ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Lilyyyy50

Postovani doktore,
zadnju menstruaciju sam imala 8.03. (nju sam dobila nakon 7 dana kasnjenja). U martu sam imala tri odnosa sa deckom i koristili smo metodu prekinutog snosaja (decko je siguran da 100% nista nije ispustio, ali opet on ne moze znati da li je u predejakulatu bilo dovoljno sperme). Inace imam problema sa vodenim cistama na jajniku i u toku marta imala sam snazno probadanje jajnika, na kojem znam da imam tu istu cistu (ginekologinja mi je potvrdila, al buduci da nije bila nikakva opasna, rekla mi je da ako ne zelim antibiotike da mogu probati i s nekim cajevima i sl sto sam i uradila). Nakon tog probadanja par dana sam imala krvav/smedj iscjedak sto nikad do sada nisam imala. Menstruaciju sam trebala dobiti 8.04. no medjutim jos uvijek nisam, Nakon 7 dana od kasnjenja uradila sam test za trudnocu koji je pokazao negativno (navecer sam ga uradila). Pet dana nakon toga ponovila sam test (ovaj put sa jutarnjjim urinom i kupila sam skuplji test clearblue) opet je pokazao negativno. Par dana unazad osjecam bolove u donjem dijelu stomaka kao da trebam dobilti, ali i dalje nema menstruacije (druge simptome koje inace imam tipa da su mi grudi osjetiljive nemam). Citala sam razna iskustva zena koje su dozivjele da su im testovi za trudnocu par puta pokazali negativno, a da je ipak to bilo u pitanju pa me zanima Vase misljenje. Da li da uradim jos jedan test, ili je ovo kasnjenje uzrokovano vjerovatno puknucem te ciste. Nikad u zivotu mi nije ovoliko menstruacija kasnila.
Unaprijed Vam hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su to potvrdila dva testa, a i obzirom na vrijeme kada su rađena, trudnoća je isključena. Radi se o hormonskoj neravnoteži zbog ciste na jajniku. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije kojom će se potaknuti menstruacija.

Isada

Postovanje zanima me imala sam samo 2 dana menstruaciju i to nije puno bilo 3 dan samo po koja kap radila sam test al je negativan pa me zanima vase misljenje prosli mjesec sam dobila 20.03 pokusavam da zatrudnim 5 mjeseci pokudajemo a imam vec djevojcicu od 8.5 godina grudi su mi tvrde zatvor imam i naduhavanje pa me zanima vas savjet

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test rađen nakon krvarenja, onda se najvjerojatnije ne radi o trudnoći. Ponovite test za tjedan dana.

mapopo33

Pozdrav! Ovako...posljednju menstruaciju imala sam 13.4. Ciklusi su otprilike svakih 28 dana (najkraci 25,najdulji 32). Spolni odnos sa zastitom (kondom) imala sam 04.05. Buduci da mi kasni,napravila sam test i negativan je. Ali menstruacije i dalje nema.... Molim pomoc! Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Tese je isključio trudnoću. U pitanju je hormonski disbalans.

No11

Poštovana, zamolila bih Vas za pomoć. Naime, zbog hemeroida moram koristi faktu mast dva puta dnevno (ujutro oko 9 i navecer oko ponoći). Zanima me hoće li navedena mast imati utjecaj na djelotvornost yasmin pilula koja koristim kao zaštitu odnosno moje dečko ejakulira u mene bez korištenja kondoma stoga me zanima postoji li mogućnost trudnoće u ovom slucaju. Napomenula bih kako ću kremu koristi par dana, najduže dva tjedna jer se koristi za jednokratnu uporabu.

No11

Također, čini mi se da sam zaboravila napomenut da yasmin pijem oko 10 navečer. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, faktu mast nema nikakvog utjecaja na učinak kontraceptiva.

No11

Poštovani, hvala na odgovoru. Imam još jedno pitanje jer je nastala nova situacija. Naime, upalio mi se umnjak i dobila sma klavocin bid i krenula sam jutros s prvo tabletom a trebam bit 7 dana (dvije po danu 12 sati razmaka). Mene zanima sljedeće. U prošli petak (17.5) imala sma odnos u večernjim satima (poslije 21 sat nisam sigurna kad točno) i decko je ejakulirao u mene. Napomenula bih kako je to tableta u prvom tjednu jer svaku novu kutiju započinjem put u nedjelju ovog puta je to bio 12.5 (početak kutije). Mene sada zanima da li postoji mogućnost da dode do trudnoće ako sam imala odnos u petak kada je decko ejakulirao u mene, a danas u utorak u 8 sati ujutro sam popila prvi tabletu antibiotika. Također, kako se dalje trebam ponasat vezani uz kombinaciju ovih lijekova? Da li je potrebna dodatna zaštita i do kada? Zadnje moje pitanje je da li je uredu konzumirati alkohol u normalnim količinama s obzirom da imam proslavu za vikend hoće li bit nekih nuspojava pa je bolje da preskočim alkohol? Hvala puno