Da li sam trudnaaaa

Minamina1234

Postovanje doktore. Zadnju menstruaciju sam imala 19.7 trajala je 6 dana. Poslije toga sam stupila sa deckom u sexualni odnos ( bez zastite, vise puta ali nije ejakulirao u mene) danas mi je 25 dan ciklusa, bojim se trudnoce. Kupila sam test i sinoc uradila (iako znam da je prerano) ali pokazao je negativno. Po vasem misljenju da li postoji sansa za trudnocu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je od odnosa do testa prošlo više od 10 dana, test je prilično siguran.

oni

Dobar dan doktore,

imala sam spolni odnos na dan ovulacije bez zaštite, ali bez ejakulacije. Imala sam prije ciklus koji bi trajao od 30-35 dana. Kako sam počela raditi od ove godine, ciklus se smanjio na 20 i nešto dana. Danas mi je 34. dan ciklusa. Da li je moguće da sam ostala trudna unatoč činjenici što nije bilo ejakulacije? Pila sam sada čaj za žene (smiruje hormone) i malo mi je postalo slabo. Na pakovaju piše da nije namijenjeno za trudnice pa me ta reakcija zabrinula.

Hvala na odgovoru unaprijed.

LP,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test na trudnoću. To je jedini način.

Minamina1234

Postovanje doktore, naime vec sam vam rekla da sam ciklus imala 19.7 i da sam radila test na trudnocu 25 dana ciklusa u popodnevnim satima i pokazao je negativno. I poslije toga sam imala odnos sigurna sam da je bio u plodnim danima ali bez ejakujacije. Onda sam otisla svom ginekologu gdje mi je potvrdio da sam imala ovulaciju ali endometrij mi je bio samo 0.95 cm i dao mi je Duphastone 2×1 7 dana i Yasmin pilule 3 mj da bih se regulisao ciklus. Zanima me da li postoji sansa za trudnocu iako je bila ovulacija ali endometrij je tanak. Hvala vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana za implantaciju zametka potrebna je debljina endometrija iznad 8 mm.

Minamina1234

To znaci da ne postoji sansa za trudnocu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji.

Minamina1234

Postovanje doktore. Opet ja. Danas sam popila zadnju tabletu Duphastona, kroz koliko bih trebala dobiti menstruaciju ? Pila sam 2×1 dnevno 7 dana. Endometrij mi je bio 0.95 cm. Imala sam odnos u plodnim danima doktor je potvrdio ovulaciju ali endometrij je bio tanak. Radila sam 2 testa, i evo sad sam uradila treći test ali nisam sacekala jutarnji urin jer je svakako dosta vremena proslo od odnosa. I ovaj je pokazao minus.

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija će nastupiti dva do tri dana nakon zadnje tablete.

Minamina1234

Postovanje doktore. Ta debljina endometrija sto pise 0,95 cm , koliko to dodje mm ? Jer se bas ne razumijem ?

Minamina1234

Evo sad sam vidjela na nalazu. Vi kazete da za trudnocu treba iznad 8 mm. Kod mene je 0.95 sto pise 9.5 mm. Zar to nije dovoljno da se ostvari trudnoca ?

Minamina1234

I izvinite sto sam uporna. Ali zanima me da li je moguce ostvariti trudnocu uz endometrij 9.5 mm ?

Ivo Balenović, dr. med.

8 do 12 mm je debljina endometrija koja je optimalna za trudnoću.

Minamina1234

Sto znaci da bih ja sa 9.5 mm mogla ostvarit trudnocu ? Iako nije svaki ciklus isto, nekad bude znatno deblji, 11 mm, 12 mm, 13 mm.. sve zavisi. Uglavnom ovulirala sam. Znaci mogu ostati trudna i kad je 9.5 mm ?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete