Dabroston...

Sweety

Molim savjet...
Mjesečnica mi traje 2-3 dana nakon čega imam dan pauze te nakon toga 2-3 dana spotting...
Ginekolog mi je rekao da ako se spotting ne povuče za tri mjeseca da bi mi dao Dabroston. Poanta je u tome što ja spoting ima više od godinu i pol, a ne povlači se. Dok su mi mjesečnice točne na 28 dana skoro u sat.
Ovulaciju imam, jer sam pratila pomoću LH trakica, svaki put kad idem na pregled vidi se na UZ da su jajnici pred ovulaciju (pogodio se pregled u pravo vrijeme), te osjetim pritisak u jajnicima 13-14 dan.
Zanima me kako u mom slučaju može pomoći Dabroston, te da li je bolje prvo napravit hormonske pretrage.
Unaprijed hvala...

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
najčešći uzrok ovakve simptomatologije leži u insuficijenciji žutog tijela ( nešto oslabljenom djelovanju strukture koja nakon ovulacije nastaje na mjestu ovuliranog folikula). Ukoliko su isključeni ostali mogući uzroci, ovakvo je stanje benigne prirode i u većini slučajeva predstavlja samo kozmetski problem. Što se Dabrostona tiče, on nadoknađuje hormone koji su, zbog navedenoh poremećaja, u deficitu.