Sactosalpinx

Poštovani,
prije 7 mjeseci sam rodila drugo dijete po redu, nemam nekih većih problema osim tu i tamo manjih bolova u lijevom donjem dijelu trbuha.
Bila sam na ginekološkom pregledu gdje mi je utvrđeno proširenje lijevog jajovoda( Desni ovarij cca 32x29 mm multicističan, lijevi ovarij cca 32x30 mm multicističan s haloom cca 40x9 mm bez detektibilnog protoka, ostali protoci uredu.) Ginekolog je postavio dijagnozu Sactosalpinx lat sin i.o. te mi prepisao Sumamed 500 mg i geonistin vaginalete. Zanima me što to točno znači, da li je potrebno napraviti još neke preglede i još neko liječenje( kakve veze sumamed ima sa tim)? Vaginalni brisevi i papa test su bili u redu,do sada nisam imala nikakvih problema osim tu i tamo gljivica.
Planirala sam nakon dojenja (još dojim) staviti mirenu, koje pretrage treba prije stavljanja napraviti?

Unaprijed hvala.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
saktosalpinks predstavlja nakupljanje tekućine u jajovodima zbog opstrukcije (začepljenja). Najčešći uzrok su infekcije pa vam je sttoga i propisan antibiotik. Što se drugog dijela piutanja tiče, prije postavljanja, a najmanje tri tjedna nakon tearpije, ponovio bih cervikalne briseve.