dabroston

analucijaa

Postovani,planiram drugu trudnocu.menstrualni ciklusi se krecu od 28-34 dana. Prije prve trudnoce uzimala sam po preporuci ginekologa dabroston.Moje pitanje je,buduci imam dijete od 2 godine koje jos uvijek dojim,da li je uzimanje dabrostona kontraindicirano za vrijeme dojenja illi nema stetnog ucinka?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne smeta uzimanje istog uz dojenje, jedino što se isti više ne proizvodi.

analucijaa

Hvala na brzom odgovoru.

Nana84

Poštovani,
Na pregledu kod ginekologa utvrđeno je da su mi jajnici policistični te mi je ginekolog kao terapiju dao da 4 ciklusa pijem dabroston od 12. do 26. dana ciklusa. Tri mjeseca sam ispila propisanu terapiju te me interesuje kada mogu uraditi papa test? Da li trebam sačekati nakon ispijanja dabrostona određeni vremenski period ili isti nema nikakav uticaj na rezultat testa?
Lijep pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bilo kad. Najbolje nakon menstruacije. Nema učinka na PAPA test.