Dabroston???

sinner1

Postovani, ranije sam vam pisala vezano za moj slucaj sekundarnog steriliteta nakon namjernog prekida trudnoce.Naime, nakon kiretaze nisam imala nikakve komplikacije i redovito sam se kontrolisala a sada bezuspjesno pokusavam zanijeti 17mjeseci.Od nalaza sam radila sve (Papa,briseve-Chlamidiju,mikoplazme-ureaplazme,UZ ;sve uredno)nisam imala nikakvih jacih upala nikada sto bi dovelo do zacepljenja jajovoda..na kraju sam neki dan uradila nalaze hormona stitnjace i spolne hormone.Hormoni stitnjace su svi u ref.vr.a spolni FSH,LH,Prolaktin i Estradilol su u ref.,a Progesteron nizak 0.87..hormoni radjeni 4 dana ciklusa kada vazi ref.vrijednost 1.3-3.4..Napominjem da u zadnje vrijeme imam i manjak cervikalne sluzi. Da li ovaj progesteron moze biti razlog sec.steriliteta a buduci da mi je doktorica na godisnjem rekla mi je telefonski da pijem Dabroston od polovine ciklusa, znaci od 14tog dana 2x1 a nije mi rekla do kad da ga pijem.Pocela sam ga piti danas pa bih molila za savjet..jel ga pijem do predstojeceg menzisa i kada nastavljam ponovo i slazete li se vi sa terapijom.Srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napišite mi vrijednosti fsh i lh.
Uzimajte svakako deset dana.
Napravite prohodnost jajovoda.

sinner1

FSH 9,98 ref ( 1,68-11,38 U/l ) , LH 7.02 ( 1.6 - 9,3 U/l )..i koliko ciklusa inace se pije dabroston u ovom slucaju.A HSG naravno..mada moj ljekar kaze da buduci po evidenciji ne bi trebala imati zacepljene jajovode jer nikada nisam imala hronicnih upala niti drugih komplikacija a ukoliko su zacepljeni da se HSG-om ne mogu kako se to kaze "propuhati", da je to samo zabluda jer ako su zacepljeni onda to i ostaju a HSG je samo uvid u stanje jajovoda?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko vam je godina? Svakako i AMH napravite.

sinner1

28 godina..prosla trudnoca je bila blizanacka,,visak jajnih celija happy..a svakako cu uraditi Antimilerov s tim sto dva i pol puta veci FSH od LH obicno upucuje na nizu ovarijalnu rezervu sto kod mene nije slucaj jer su u normalnom omjeru..??Jesam li upravu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Omjeri su dobri.