Dali je moguca trudnoca

rebeka666

Postovani,dali je nakon namjernog prekida trudnoce nakon 13 dan od tog miissed ab moguce zatrudniti i prije menge...npr.5.11. sam imala prekid trudnoce u 8 tj dali ako imam nezasticen odnos ovih dana mogu li ostati trudna.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da možete.

mali2003

Da li je moguce zatrudniti odmah nakon menstruacije? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U principu ne, ako ciklusi na godišnjoj razini ne variraju više od 10 dana.

ElenaGilbert

Postovani,

danas sam imala 2 odnosa s deckom, oba puta sa zastitom... prvi puta je svrsio u kondom izvan mene, nakon nekih sat vremena smo opet imali odnos te smo primijetili da je kondom puknuo, nakon cega smo prestali(nije svrsio)... ovih dana su mi plodni dani, pa me zanima vase misljenje - ima li razloga za kupnju pilula za dan poslije ili su sanse minimalne? da posjetim ginekologa ili da jednostavno pricekam menstruaciju koja treba doci za cca 2 tjedna?

Unaprijed hvala i srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ja osobno bih vam savjetovao postkoitalnu zaštitu ipak.

anacrna123

Poštovani....
Vjerojatno paničarim, ali ne mogu se nikako opustiti.... Znači, zadnja menstruacija bila mi je 23.10. Imala sam zaštićeni spolni odnos 31.10. (partner je stavio kondom prije odnosa i imao ga na sebi još neko vrijeme poslije odnosa). Inače menstrualni ciklusi su mi 27-31 dan, kondom nije pukao, ja već tjedan dana imam neke simptome kao da ću dobiti menstruaciju, ali imam i neke vrtoglavice koje mi isto tako traju unazad 10 dana.... bole me grudi i pomalo desni jajnik.. ima li potrebe da sutra radim test na trudnoću i jeli prerano da ga radim sutra?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da ne morate raditi test na trudnoću: Simptomi su PMS-a a niste imali nezaštićene odnose. Pričekajte menstruaciju kroz koji dan.

marina20

Postovani, molim vas za savjet
8. dan ciklusa sam bila kod ginekologa te mi je na uzv-u uocio puno manjih cistica na jajnicima najvjerojatnije pcos. Takoder je rekao da na uzvu ne vidi ovulaciju. S nadolazecom menstruacijom krecem s pilulama. Medutim 18. dan ciklusa sam imala odnos s deckom te nam je puknio kondom i on je u zadnji cas izvadio. Mislim da ejakulat nije usao u rodnicu u ali je tijekom odnosa kondom bio puknut, znaci to je bio nezasticen odnos
Koliko trebam brinuti oko trudnoce? Ako doktor nije vidio ovulaciju jesu li velike sanse da sam ostala trudna?
Menstruaciju bih trebala dobiti za 8 dana, odnos je bii sinoc.
Hvala puno

ElenaGilbert

Zaboravila sam napomenuti da je taj drugi odnos trajao svega 2-3 minute... mijenja li to cinjenicu za uzimanje hitne kontracepcije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana 8. dan ciklusa se ne može vidjeti ovulacija kad ista obično nastupa 14. Dan ciklusa.
Postkoitalnu kontracepciju ne savjetujem jer ste u sekrecijskoj fazi ciklusa i nije došlo do ejakulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana elenagilbert ne mijenja.

Aglaja

Poštovani,

Moj ciklus inače traje 30 dana. Imala sam menstruaciju 5.10., te sam na online portalu izračunala da mi ovulacija traje maximalno do 24.10., s tim da su mi najplodniji dani 21. i 22.10. Imala sam zaštićen odnos (kondom) 27.10. (to je ujedno i zadnji put), te sam 1.11. ponovo dobila menstruaciju. Ono što mene zanima je da li je moguće da je to bila "lažna menstruacija", obzirom da je bila ranije nego inače i trajala je kraće nego inače (uglavnom traje 6 dana, no sada je bila oko 3-4). Krvarenje je išlo po ustaljenom principu: prvo smeđi iscjedak, onda pojačano, jarko crveno, praćeno jakim bolovima u leđima koji su mi inače svojstveni. Sada imam blage vrtoglavice, glavobolju mučninu te sam strašno razdražljiva. Da li je moguće da je zaštita zakazala i da sam ipak trudna pored svega navedenog?

Zahvaljujem na odgovoru.

dejana15

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala od 05.11. do 10.11. (ovog mjeseca). Odnose sam imala 18.11.,a po nekom mom proračunu to su mi bili plodni dani.. Inače,"radimo na bebi" happy
Mene zanima kada najranije mogu da uradim kucni test. I šta vi mislite,da li je moguća trudnoća. happy
PS. Nadam se da je odgovor "da". big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana aglaja, mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako da šansa za trudnoćom postoji.
Test na trudnoću možete napraviti najranije u vrijeme očekivane menstruacije. Sretno.

dejana15

Hvala happy
Veceras osjećam kao laganu bol u stomaku,znam da je prerano za bilo kakve simptome,ali eto nadam se da je to jedan od mojih prvih simptoma happy Ili je to samo psiha ipak, (nazalost)..

shoto

Postovani,zanima me da li se 8 nedelja nakon nezasticenog odnosa vidi trudnoca na UZ .Uradila sam i test ,bio je negativan a menstruacija je bila na vreme ali nesto oskudnija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se vidi nakon osam nedjelja.
Ako je test negativan ne radi se o trudnoći.