kad cu da dobijem?

milja

Poslednji ciklus sam imala 23eg oktobra..a imala sam odnos prilikom kog je pukao kondom 1na 2gi novembar..nakon sat vremena sam polila escapele pilulu,koja je jedna i pije se u roku od 72sata..jer je decko svrsio u meni..Imala sam krvarenje 6og novembra,,koje je prouyrokovano pililuom i trajalo je par dana..Od kad da racunam vreme za sledeci ciklus?Jel postoji mogucnos da sam trudna? Imam bolove u stomaku u predelu jajanika,vec 2dana i pijacani sekret..DIjabeticar sam i imam problem sa stitastom zlezdom,tako da ja i nemam bas redovan ciklus..U slucaju da nisam trudna,koju bih pilulu za kontracepciju smela da pijem zbog mojih vec pomenutih zdravstvenih probelema..unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, menstruacija bi trebala doći ovih dana u očekivano vrijeme.
Dakle mislim da se ne radi o trudnoći jer je šansa jako mala.
Ako se radi o eutireozi( urednim vrijednostima hormona štitnjače) te o dobro reguliranom dijabetesu i bez drugih kontraindikacija kandidat ste za monofazne oralne kontraceptive.