debljina endometrija

nelchy

Postovani, molila bih da mi protumacite debljinu endometrija od 7 mm na 23 dan ciklusa? Dali je to malo?
Uzv: uterus ispruzen, endometrij hiperehogen debljine 7mm.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pretanak je. Vjerovatno se radi o anovulacijskom ciklusu.

nelchy

Hvala na odgovoru.
To znaci da iduci ciklus debljina endometrija mozda moze biti uredu?
S obzirom da sam prije par mjeseci 2 ciklusa pratila ovulaciju LH trakicama, i doslo je do ovulacije. Prosli nisam, jer nisam se zamarala time, s obzirom da sam tek neki dan isla na UZV pa sam saznala debljinu endometrija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Drugi ciklus je moguće da će endometrij biti puno deblji.

mamari

Postovani,
Da li je normalna debljina endometrija od 1mm, 1 mjesec nakon poroda?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vi ste još u periodu babinja koje traje 6 tjedana. Vapi jajnici još nisu proradili što se odražava i na debljinu endometrija. Ponovnim lučenjem hormona doći će do zadebljanja endometrija i normalnog menstruacijskog ciklusa

qlara12345

Poštovani doktore,
menstruaciju sam imala 5.3. i nakon toga nisam dobila u 4. mjesecu i bila sam na UZV-u i sluznca je bila debljine samo 4mm. Pila sam Proveru te je zbog tako tanke sluznice došlo samo do spottinga i krvavog iscjetka. Sada sam bila ponovo na UZV-u 11. dan ciklusa (od tog blagog krvarenja nakon Provere) i debljina sluznice je bila 8mm. Je li to normalna debljina i mogu li ovaj put očekivati normalnu menstruaciju?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
debljina endometrija je uredna za fazu ciklusa. Možete očekivati normalnu menstruaciju.