Papa test

Kuglicaa

Postovanje,jučer sam podigla papa test i sestra kod dr.mi je rekla da je sve ok.Kad sam dosla kuci vidim i sama da je sve u redu jedino me buni sto je stavljen iksic kod mjesane flore i rubrika iznad ima iksic gdje pise leukociti.To je sto se tice lijeve strane papira a na desnoj je sve prazno i koliko vidim to je u redu.Da li je moguce da imam neku upalu a doktorica je toliko neodgovorna da me nije upozorila i dala neke lijekove( inace je stura na odgovorima) ili je to mozda normalno jer sam papa test vadila pod terapijom provera tabletama.Inace uzv i oregled je sve ok jedino pijem provera tablete radi malo poremecenog ciklusa tj.ciklusi dodju na vrijeme ali nikako da stanu ( po dr maternica se ljusti neravnomjerno)odatla i ta tarepija.Unaprijed hvala na ukazanom vrijemenu.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
miješana flora je fiziološka flora rodnice, a normalno je da su u nalazu prisutni i leukociti. Važno je da nema abnormalnih stanica. Papa test Vam je uredan.

mirjana76

Poštovani,
Dobila sam nalaz papa testa i označeno je sljedeće:
Opća podjela-negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju
Opisna dijagnoza-mješana flora
Drugi ne-neoplastični nalazi
Reaktivne promjene na stanicama povezane s upalom
Endometralne stanice izvan menstruacije
I upute - drugo - obrada endometrije
Mozete mi objasniti sto to znaci i imam li razloga za brigu?
Moja ginekologica je rekla da je nalaz uredan ali da svejedno napravim uterobrush...
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nalaz je negativan na intraepitelnu leziju tj. uredan. Što se endometralnih stanica tiče, one se do 12. dana menstruacijskog ciklusa mogu naći u citološkom razmazu. Ako se one nađu nakon 12. dana ciklusa ili u menopauzi to može biti povezano s hormonskim ali i patološkim podražajem (upala).

Diana97

Postovani.
Dva tjedna nakon menstruacije sam uočila tamno-smedu krv,koja je trajala par dana. Zanima me da li je to stara krv ili je riječ o nekoj infekciji?
I prije sam znala to uočiti.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju, i nije potrebna nikakva terapija.

sanelas

Poštovani!
Već otprilike 2 mjeseca imam svrbež u području anusa i malo oko anusa (dio međice), promjena na koži nema. Koristila sam Canesten 3 vaginalete i kremu no nije pomoglo. Nakon toga sam napravila papa test koji je pokazao miješanu floru, reaktivne promjene na stanicama povezane sa upalom i endometralne stanice te eritrocite. Papu sam radila 12.-13.dan ciklusa.
Uz to cijelo vrijeme ciklusa i nakon prestanka menstruacije mi izlazi smeđi iscjedak, rozkasti, žučkasto-smeđi, tamno smeđi koji ne prestaje...sada me već očekuje i sljedeća menstruacija.
Na što bi to moglo ukazivati?

Inače, ovo mi je prvi papa test koji mi je uredan sa "desne" strane nalaza nakon nekoliko godina borbe sa CIN-ovima (CIN 3, Letz-konizacija, HPV visokog rizika, biopsije, kolposkopije...)

Rodila nisam, imam 30 godina.

Hvala unaprijed....

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
papa test je u redu. Obzirom na iscjedak preporučio bi da učinite cervikalne briseve i hormonski status (možda se radi o disfunkcijskom krvarenju koje je uzrokovano hormonalnim promjenama)