dermoidna cista

žana

imala sam dermoidnu cistu, koju su mi kirurški odstranili (12mj 2002.)... zanima me, koji je postotak da se cista te vrste ponovno stvori? hvala

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Žana,
vjerojatnost je mala za ponovni nastanak dermoidne ciste.

MihaelPetra

Postovani,nemogu pronaci odgovarajucu temu pa cu Vas zamoliti za pomoc!Naime djecak od 3 i po godine je uklonio dermoidnu cistu prije 7 dana,da li smo zakasnili sa vadjenjem konca i koji je krajnji rok.Receno nam je danas no bili smo sprijeceni.Da li je to problem?Dermoidna cista je bila na obrazu,velicine graska.Maleni ima jedan konac provucen kroz rez.Hvala i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, konac se može izvaditi i kasnije. Nije nikakav problem. Kad ćete moći javite se liječniku.