disbalans hormona sta uciniti kada je ...

Selma986

Progesteron previsok a estradiol prenizak (ref.vrijednost progesteron 0.37-18.4 moj rezultat je vise od 40 ) a estradiol (ref. vrijednost ovulate phas.130-370 rezultat je manje od 25) pri tome sam radila nalaz i stitnu zlijezdu
T3 0.8-1.58= 1.0
T4 4.9-11=10.1
TSH0.4-4.3=0.9
sta bih trebala da ucinim , svakako radila sam nalaze urina .....vjerovatno da se radi o upali jer osjecam bol na ljevoj strani jajnika ali i takodze debljanje, suha koza, akne lice , nervozu,razdrazljivost,umor,neraspolozenje,opadanje kose ....molim Vas za strucno misljenje Vase
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Saberite se pa se javite ponovno.
Dakle; koji dan ste vadili hormone?
Gdje su nalazi ostalih spolnih hormona?