Dlakavost

petra29

Postovani,
Mozda tema nije vezana za grupu ali zeljela bih vas zakoliti za odgovor. U posljednjih pola godine sam primjetila pojacanu dlakavost. Dlake postaju gusce i crne. Zeljela bih poci u doktora provjeriti zdravkje i eventualno piti neke pilule jer sam cula da bi mogle pomoci. Kojem doktoru da se obratim za pomoc?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se Vašem ginekologu ili liječniku opće prakse. Potrebno je uraditi analizu hormona. Pojačana dlakavost je posljedica povišenih vrijednosti androgenih (muških) hormona. Uspješno se liječi kontraceptivima s antiandrogenim djelovanjem.