dostinex

dani

Molim vas mozete li mi odgovoriti da li je dostinex u terapiji 2 pilule unutar 24 sata za zaustavljanje laktacije djelotvoran samo neposredno nakon poroda ili moze bit djelotvoran i nakon nekoliko mjeseci?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Djelotvoran je uvijek, ali bih želio da još jednom razmislite zašto prekidate dojenje ?!

dani

hvala vam na odgovoru, nekako se osjecam odgovorno da vam pruzim objasnjenje...dojila sam 6 mjeseci i moram se vratiti na posao(ne pitajte koliko je od toga bilo neplaceno!), koji je vrlo zahtijevan, rukovodece mjesto, rad sa strancima, puno sastanaka, minimalno 9 sati rada, tako da mislim da bi mi izdajanje, nadolazenje mlijeka i prepunjenost grudi bio sada problem...znam sta UNICEF propagira ali...trazili smo kapitalizam!Sretna sam sto je dojenje bilo uspijesno ovih 6 mjeseci i da beba lijepo napreduje i da nije bila do sada bolesna. Hvala vam jos jednom. Pozdrav.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
sa Vašom situacijom se često susrećem i u svojoj praksi. Plediram da ipak pokušate usklađivanje podoja prema Vašem dnevnom rasporedu, bar još koji mjesec (npr. prije, po povratku s posla, navečer). To je najveća usluga Vašem djetetu.