dugotrajni problemi s upalama

verica70

poštovani
imam42g i od prije pola godine probleme sa stalnim upalama i glivicama.Imala sam dva poroda carskim rezom i povremene probleme s gljivicama.Od prije dvije godine imam probleme s refleksnom inkontinecijom,ali od prije pola godine svaki čas upala a da ne govorim o gljivicama. Kod zadnjeg antibiotskog liječenja moj mi je ginekolog preporučio,s obzirim da imam i artritis a sad izgleda i tumor štitnjače,te kamence i žučne i bubrežne,da zbog slabog imuniteta uzimam nešto za održavanje vaginalne flore.I te sam kapsule uzimala a sad povremeno.Molim vas da mi odgovorite kako da spriječim stalne upale i gljivice,već sam umorna od svega,ne smijem ni na bazen. Postoji li kakava biljna terapija s obizirom da već ionako uzimam puno ljekova. Uza sve osjećam i sve češće suhoću rodnice.Napominjem da redovito održavam higijenu. Da li sam već možda na početku menopauze pa otuda problemi? Svakako su neugodni i otežavaju mi i spolni život. Menstruacije su redovite i imam običnu spiralu. Zahvaljujem na odgovoru i pomoći

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako savjetujem da napravite cervikalne briseve i urinokulturu s obzirom na česte smetnje, spiralu, te inkontinenciju urina.
To bih vam bio moj savjet, jer mislim da se ne radi samo o gljivičnoj infekciji.

verica70

zahvaljujem se na odgovoru. Otišla sam ipak danas svojem ginekologu i utvrdio je da imam bakterije i dobila sam medazol1x3tbl u podne i 1x2tbl naveče i isto u srijedu. Ista doza i za supruga..uz to još i nešto za državanje flore,osim toga i nešto za imunitet. briseve sam sve radila u 3mj jer sam imala napadaj bubrežnih kamenaca i bila u bolnici i nalaz je bio uredan.Vidjet ću kako će biti nakon terapije,preporučio mi je da za održavanje flore koristim vaginalete a ne nešto u obliku kapsula kao što sam do sad. PIjem i čajeve od kopive,od mente i zeleni i na svaki si način pokušavam pomoći.Nekome ko nije probao možda se moji problemi čine beznačajnima ali meni je velik problem. pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, terapija mi se čini u rednu. Ustrajte u istoj.