dugotrajno krvarenje i dojenje

Dalia

Godinu i 5 mjeseci nakon poroda (uz dojenje) sam dobila prvu, vrlo obilnu menstruaciju? koja je sa vrlo kratkim pauzama trajala 40-tak dana. Ginekološkim pregledom je ustanovljeno da su jajnici i maternica normalnog izgleda i da je endometrij debljine oko 8.5 mm. Dobila sam u th Dabroston- 10 dana uz koji je krvarenje već 2. dan prestalo da bi 2. dan nakon prekida terapije ponovno počelo.
Napominjem da nikada nisam imala uredan ciklus (15-70 dana), osim tijekom korištenja kontraceptiva. Povremeno bi mi napomenuli da jajnici na UZV izgledaju mikrocistično (uz normalnu veličinu). Endokrinološki nisam obrađena; ovulacije očito imam jer sam trudnoću ostvarila spontano već iz prvog pokušaja.
Ginekolog inzistira na prekidu dojenja jer smatra da je ono razlog trenutnom hormonskom disbalansu i ovakvim tegobama.
Da li je prekid dojenja zaista neophodan? Molim za mišljenje.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana, na žalost, teško mogu odgovoriti da li je prekid dojenja neophodan. No, ukoliko je potrebno hormonski regulirati ciklus, a vi još dojite pa još k tome i činjenicu da je dijete staro skoro 1,5 godinu, mišljenja sam da Vi ne biste morali inzistirati na produžavanju dojenja.