Duphaston

martad12

Poštovani,

Pijem Duphaston radi regulacije cikulsa.
16 do 26 dan x2.
Takoder korostim i LH trakice za utvrđivanje ovulacije da li Duphaston može utjecati na rezultat testa?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, LH trakicama se utvrđuje ovulacija, a Duphaston se uzima u drugoj fazi ciklusa, nakon ovulacije. On nema utjecaja na rezultate testa.

Yadra

Postovani molila bi Vas pomoc.
Imam endometriozu,ginekolog preporuca na jesen odstranjivanje desnog jajnika,na kojem se je je cista opet pojavila(pred 2 godine je takodjer odstranjena endometeioza),te sam bila na terapiji Visanne ,no tesko sam ju podnosila pa mi je ginekolog prepisao Duphaston,2×dnevno po 1 tabletu od 5.do 25.dana od menstruacije. Nakon prve terapije sve je bilo uredu,menstruaciju sam dobila drugi dan nakon zadnje tablete.
17.06.krenula sam sa novom dozom i evo danas 30.06.dobila sam menstruaciju. Da li da preatanem sa uzimanjem tableta,opet do 5-tog dana menstruacije ili da nastavim do kraja,odnoano do 25-te tablete.
Unaprijed Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate terapiju zbog endometrioze, natavite je uzimati do 25. tablete.