duphaston i krvarenje

lena 34

Poštovani,
Pijem duphaston tableta već tri mjeseca. Ginekolog mi ih je prepisao radi regulacije ciklusa i smanjenje menstrualnog krvarenja. Pijem ih od 15. do 25. dana ciklusa 2x1. Međutim događa mi se da zadnja dva, tri dana pijena tableta imam lagano krvaruckanje i onda kada ih prestanem piti odmah sljedeći dan počinje krvarenje. Da li bi ih trebala drugačije piti?Ili bih trebala ta zadnja dva dana uzeti više tableta?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ih uzimate. Samo nastavite ako ima efekta.

lena 34

Koliko dugo bi ih trebala piti? I da li se sa njima mogu umanjiti krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šest mjeseci barem. Umanjit će intenzitet krvarenja.

inna40

Poštovani!
Lijepo Vas molim za odgovor. Pijem Duphaston tablete već 3 ciklusa (1. c. od 18-25 d.c., 2.i 3. c. 11-25 d.c., 2x1) zbog regulacije ciklusa. Danas na 21 d.c. dobila sam smeđi iscjedak koji postaje obilniji. Kako bi još 4 dana trebala uzimati tablete zanima me da li da ih pijem ili ne.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ih dakako.

inna40

Hvala lijepo na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

lena 34

Postovani,zanima me kako da nastavim uzimati duphaston tablete.Pijem ih od 15 do 25 dana ciklusa.Obicno prokrvarim odmah sljedeci dan,tj.26 dan ciklusa.Da li da od toga dana racunam sljedecih 15 dana.Ranije su mi ciklusi bili na 28 dana,pa zbog toga pitam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da računate od tog dana kad dobijete menstruaciju.

lena 34

Poštovani, popila sam duphaston tablete od 15-25 dana menstrualnog ciklusa. Prošlo je dva dana i još nisam dobila menstruaciju. Ranije sam dobijala odmah dan nakon što bih prestala piti tablete. Da li postoji mogućnost trudnoće? Imala sam nezaštićen odnos šesti na sedmi dan ciklusa.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može proći i deset dana od zadnje pilule do dolaska menstruacije.