Duphaston trudnoca

MRita

Poštovani doktore,

zbog sukrvice mi je u 17. tjednu trudnoce uveden duphaston, 3 puta dnevno po 1 tableta. Sad sam 26 tt, zamjenski ginekolog mi je rekao da bi sada trebalo ukinuti Duphaston pomalo, cak je spomenuo da moze stetiti pa je rekao da ustvari u ovim tjednima nema koristi uzimati ga. Nisam sigurna sto to znaci - da sada pijem dvije dnevno pa jednu dnevno pa da prestanem? Kako da to rasporedim? Moze li se sto lose dogoditi ako ga prestanem uzimati, strah me prijevremenog poroda? Inace je nalaz uredan, krvarenja se nisu ponavljala.

Puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Duphaston sigurno ne može štetiti, ali u ovoj fazi trudnoće nema potrebe za njim. Možete ga prestati uzimati.

MRita

Puno Vam hvala! Hoce li biti prenaglo ako ga samo prestanem uzimati? Ili treba smanjivati dozu? Ako treba prestati postepeno, mozete li mi, molim Vas, reci kako? Velika hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Možete ga prestati 'naglo'. Posteljica luči već toliko hormona progesterona, da je ovaj dodatak u obliku tableta Duphastona samo 'kap u moru'.