Dvije biokemijske trudnoce

Theja

Postovani, u roku 5 mjeseci imala sam 2 biokemijske trudnoce, jedna je zavrsila u 7 tjednu a druga u 5. Jedini odgovor od razlicitih doktora sam dobila da sterilitet mozemo iskljuciti, da nije nis opasno i da nema problema sto se nikako s tim ne mogu pomiriti ni ja ni muz. Zasto se to desava?? Zasto se plod ne uspije ugnijezditi u maternicu i zasto me doktori ne salju na daljne preglede? Recite mi bilo kakvo logicno objasnjenje zasto se to dogada.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad bih mi znali zašto svaka trudnoća ne završi porodom bili bi bogovi.
Svakako s obzirom na 2 spontana pobačaja sugeriram obradu vas i supruga.
Ne radi se o biokemijskim trudnoćama ako su se vidle uz pomoć uzva u maternici.

Theja

Tako mi je receno od strane proslog ginekologa. Prvi puta plod se vidio a drugi puta nije. Koje preglede prvo preporucujete? Dali je moguce da na to mogu utjecati moji ciklusi koji su preko 33?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trajanje ciklusa nema veze s tim. Prema opisanom svakako da se nije radilo o biokemijskim trudnoćama što svakako mijenja stvar.
Radi se o habitualnom pobačaju. Od obrade se obično rade spolni hormoni, hormoni štitnjače, spermiogram, testovi na trombofiliju, 3 d uzv, razina progesterona, kariogram oba partnera itd.
Step by step.