Dvostruka ovulacija

nevdub2011

Postovani,
Vec neko vrijeme idem na folikulimetriju jer vec dvije godine ne mogu zanjeti drugo dijete.
Ovaj mi je mjesec dr na 9 dan ciklusa na lijevom jajniku vidio vodeci folikul od 15 mm. Na ponovljenom pregledu (14dc) dr kaze da je ovulacija sigurno bila, ali i da na desnom jajniku sad vidi folikul od 21 mm?! Uglavnom, njegova je preporuka imati odnos danas i sutra. Kako je to moguce?
Imam 34 godine i cikluse koji variraju 22-26dana.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte svog ginekologa ako je samo u tome problem.