prosiren nuhalni nabor

jessy3

Poštovani, na uzv pregledu sa 10+6 tt, dr mi je ustanovila prosiren nuhalni nabor do 4mm, te septiran cistčni higrom kod embrija..osim toga, nekoliko anehogenih podrucja u posteljici. CRL-37,7 Dobila sam uputu za daljnju klinicku obradu (biopsija korionskih resica), no po njenom misljenu ovakva dijagnoza embrija je "nespojiva sa zivotom"..
ono sto vas zelim pitati jest ; ima li ikakve sanse po vasem misljenu da se trudnoća ipak odrzi, ako bi ostali nalazi ipak pokazali malo bolju sliku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo napravite biopsiju korionskih resica pa će se vidjeti o čemu se radi.
Isti nalaz vjerovatno ukazuje na neku od kromosomopatija no nije siguran pokazatelj.

jessy3

Poštovani, danas sam radila kombinirani probir i rezultati su sljedeći :

NT 2.1 (1,72 MoM)
f-bHCG 49,42 (0.98 MoM)
PaPP 1089.00 (0.49 MoM)

Rizik za dob : 1: 804
za T21 1: 237
za T 18,21 1: 3086

11+2 tt , CRL- 44.4 mm + cistični higrom

Molim vas da mi barem približno objasnite nalaz dali je u redu ili nije bas ,jer ja bas ne razumijem.. Lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Napravite biopsiju korionskih resica.