e.coli

ana

od 10 mj. se borim s ovom bakterijom i nikako da je se rijesim!svaki put nakon upale kad popijem lijekove upala se vrati!sad trenutno pijem cranactin kapsule (sadrze brusnicu)jer se upala vratila, a dosta mi je ceporexa, sinersula i nolicina!probala sam jesti persun,cesnjak,limunov sok i maslinovo ulje pomijesano jer sam cula da to tjera bakterije van, no od toga mi se povraca, pa vise ne pijem!
kako da je se rijesim?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
U slučaju recidivirajuće infkecije E. coli treba naći razlog zašto se ona opetovano javlja, što podrazumijeva isključivanje prirođenih malformacija urinarnog trakta kao uzroka Vaših smetnji. Smatram indiciranim da se obratite za savjet nefrologu koji će Vam vjerojatno savjetovati učiniti intravensku urografiju kako bi isključio urinarnu anomaliju koja uvjetuje rekurentne upale mokraćnog sustava. Ovisno o nalazu dobiti ćete daljnje smjernice za Vaše liječenje.