E.coli

dennygirl

Poštovani,
U zadnjih šest mjeseci tri puta sam imala urinarnu infekciju uzrokovanu e.coli i svaki put sam pila antibiotike. Spolno sam aktivna i koristim oralnu kontracepciju Lindynette. Za vrijeme spolnih odnosa ne koristimo drugu zaštitu osim pilula. Zbog čestih urinarnih infekcija moja liječnica je napomenula kako je moguće da je do tih infekcija došlo zbog spolne aktivnosti, no nije rekla kako bi se to moglo riješiti ili prestati ponavljati. Zato tražim vaš savjet, zanima me jesu li one uzrokovane time i ako jesu kako bi se daljnje infekcije mogle spriječiti.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je time uzrokovano. Partner nek napravi bris mokraćne cijevi i urinokulturu.