Endometrij u menopauzi

pahuljica28

Poštovani, unatrag tri dana imam bolove u trbuhu. na ginekokolškom pregledu mi je utvrđeno slijedeće: uterus ispružen, norm. veličine, homogeno ehogen, enodmetrij 7mm, nema sl. tekućineu trbuhu. Imam 57 godina i zanima me da li je ovo uredan nalaz. Unaprijed zahljujem Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na debljinu endometrija preporučio bi kontrolni ultrazvuk za 3 mjeseca. Normalna debljina endometrija u postmenopauzi je do 5 mm.