Endometrioza?

Michek

Postovani,

bila sa zadrzana u bolnici 4 dana i na otpusnoj listi mi pise: Pacijentkinja primljena radi ispitivanja. Na odeljenju se obradi klinicki, labaratorijski i ultrazvucno.UZ (02.12.2010): Uterus u AFV-u, normalne velicine, praznog kavuma, sekretornog endometrijuma-debljine 14mm. Desno jasno ogranicena cista promera 52*36(stice se utisak zutog tela); levo uz jajnik dve manje ciste velicine do 22mm (verovatno paraovarijalne). U c.Douglasi manja kolicina tecnosti. S obzirom na ultrazvucni nalaz kao i vrednosti Tu markera (Ca 125 i Ca 15-3), misljenja smo da je za sada indikovano ambulantno pracenje.
Otpusta se sa odeljenja u dobrom opstem stanju, uz savet. Kontrola izabranog ginekologa nakon menstruacije. Labaratorijske analize Ca 125 su 194 U/ml i Ca 15-3 su 25.4U/ml.

Inace pre ulaska u bolnici tumor marker Ca 125 je bio 276!!! Time me je i moj ginekolog uputio u bolnicu na ispitivanje. Beta HCG je bio 0.00 a CEA je bio 0.7U/ml.

Ako mozete malo da mi pojasnite situaciju, doktori se nadaju da ce te ciste puci. U konfuziji sam, puno informacija imam u glavi, sto od lekara sto sa foruma...Ja se brinem zbog visine tumor markera.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mišljenja sam da zbog povišenog Ca 125 markera te zbog ciste na desnom jajniku potrebna je daljnja opservacija.
Predlažem Vam kontrolni UZV nakon sljedeće menstruacije kao i kontrolni Ca 125 . O tome će ovisiti Vaš daljnji postupak.