Endometrioza i miom-hitno

loopa

Postovanje!
Obavila sam pregled kod ginekologa zbog produzenog i ne tako obilnog krvarenja. Uradjen je ultrazvuk i nalaz glasi: Na UZV se nadje uterus u AVF-u sinistroponirana mjeri 92.5x60x68.5 mm. Desno miom promjera 31.5x32.5mm, sirokom osnovom vezan za matericu. Lijevi jajnik u cjelosti uvecan na racun sitnozrnaste ehoteksture promjera 72x46mm. Desni jajnik takodjer uvecan mjeri 57x32mm, na racun ciste koja mjeri 47,5x34.5mm. Imam 39 god. i ljekar je predlozio odstranjivanje i maternice i jajnika, sto je po meni jako radikalan postupak. Propisao m ije dabroston da pijem 10 dana, svakih 12 sati po jednu tabletu. imam jedno dijete, zeljela bih jos djece. Zanima me da li je potreban takav postupak na osnovu ovih nalaza, ili mozda ipak postoji neka terapija prije operacije. Molim misljenje.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Operacija svakako treba.No nipošto odstranjenje maternice i jajnika. Prema opisanom sve se da rješiti čak i laparoskopskim zahvatom.

loopa

Hvala puno na brzom odgovoru.
Jos jedno pitanje. Posto mi dabroston ne zaustavlja krvarenje, uzimam ga drugi dan, koje bi ste Vi tablete/kontracepciju preporucili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s dabrostonom.