escherichia coli i porod

Danijela

Postovani mozete li mi reci da li trudnica, koja nije uspjela izljeciti escherichiu do poroda, smije roditi vaginalno?

Tj. da li se beba moze zaraziti escherichiom prolaskom kroz porodjajni kanal te da li je postojanje bakterije u brisu indikacija za sekciju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
prolaskom kroz porođajni kanal dijete se može inficirati E. coli. Indikacija za carski rez nije apsolutna, no vjerojatnost E.coli infekcije je, prema dostupnim podatcima, manje vjerojatna.