Fibroid Uterus

Zeljka

Molim Vas za savjet i preporuke.
Imam 29 godina ,udata + 3 .
Nakon pauze od tri mjeseca pocela sam da uzimama nove kontrac.pilule - Try-cuclen.
Pocinju bolovu prilikom spolnog odnosa, i dijagnoza je Fibroid uterus.
Danas mi je i otkrivena nova cista na dojci.
Moje misljenje je da je sve pocelo od ovih novih pilula ili pauze koju sam napravila ,pa su hormoni poludjeli i vise ne znam gdje ce sledeca cista da se pojavi.
Ja i muz Vas molimo za savjet:
1. da li trebam da mijenjam pilule (Prije ovih sam bila na Yasminu dvije i pol godine i bilo je sve u redu- na kontrole sam redovno isla.)
2.Sta se radi u slucaju fibroid uteris? Da li ce se povuci nakon prestanka pilula?
3. Da li bi u mom slucaju bilo bolje rijesenje spirala od kontrac. pilula
ili mozda nesto sasvim drugo
Hvala velika unaprijed

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
jedino što Vam ovim putem mogu odgovoriti je da ove kontracepcijske tablete nisu za Vas najsretnije rješenje te da kod ovakvih dijagnoza u obzir dolazi i postavljanje mediciranog intrauterinog uloška.
Pozdrav.