CIN I

luna

Molila bih Vas za tumacenje nalaza.
. Prilikom uzimanja papa testa nalaz je pokazao slijedece:
opca podjela: abnormalne stanice
- mijesana flora
- upala
-parakeratoza
-brojni koilociti
- promjene povezane s HPV
- CIN I
KOLPOSKOPSKI NALAZ:
-izgled vulve: normalan
- Rodnica: normalna
-Cerviks: prisutan
-Granica TZ: vidljiva
Prosirenost 25%
Inicijalni kolposlopski izgled: -LeukoplakijaIzgled nakon aplikacije oct.kis: acido-bijeli epitel
Schillerov test 25-50%
Biopsijom uzeta 3 uzorka tkiva za PHD
Palpatorni nalaz: uredan
Otpusno pismo:
Danas je uËinjena biopsija kod negativnih leukoplaktickih zona te ekskohleat endocervixa i poslano na PHD
Nalazi: U granicama normalnih vrijednosti
Hiramycin 2x100/5 dana.
Molm Vas za pojasnjenje:
Da li se HPV moze dobiti i drugim putem osim putem spolnog odnosa.
Ako da, kakve su sanse da se on dalje siri nespolnim putem.
Ako HPV bude potvrđen, postoji li naËin njegova izlijeËenja, koliko je opasan CIN I i moze li se u potpunosti izlijeciti bez daljnjih posljedica?
Hvala naodgovoru
SrdaËan pozdrav

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
na ovom forumu sam već više puta odgovarao na pitanja poput Vašeg, stoga Vas molim da koristite tražilicu na ovom forumu.