Gljivicna infekcija

AnaBanana1996

Postovani, vec neko vrijeme imam pojacani bijeli iscjedak iz rodnice, ispocetka se nisam brinula jer sam mislila da je klasicna gljivicna infekcija ali sad sam se zabrinula jer zaista dugo traje.. pored toga jutros mi se pojavilo crvenilo na jednoj stidnoj usni ali ne kraj vagine nego malo naviše, pored klitorisa.. osim crvenila pojavile su se dvije tri 'bradavice' koje lice na potkozne bubuljice, kao ugriz nekog insekta.. pokusavala sam ih istisnuti ali samo pobijele, nista ne izlazi. Na dodir nisu bolne ali imam neugodan osjecaj na cijelom spolovilu, kao nagon za cesanjem.. molim vas pomozite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mažite Canestenom. Svakako treba isključiti i genitalni herpes.

Mišić12543.

Posovani,
moze li gljivicna infekcija biti uzrok kasnjenja menstruacije?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gljivična infekcija ne može biti uzrok kašnjenja menstruacije. Ukoliko se na radi o trudnoći u pitanju je hormonska neravnoteža.

Mišić12543.

Postovani,
kako se otkriva i lijeci hormonska neravnoteza?

2502hh

Postovani,
Imala sam mens. 26.10 medjutim prvi dan ovolucije sam imala s deckom peting tj. Dodirivanje spolnih organa iako nije dolazilo do ejuk., nakon toga sam imala mens. 30.11 tacno na vrijeme. Po tem sem trebala imati 4.1 ali nisam. Kasni mi vec 5 dana. I nemam nikakve nadznake mens. Medjutim dobila sam upalu tj. Gljivicnu infekciju, te sem se zabrinula da li upala moze biti razlog kasnjenja il' kojim slucajem trudnoca iako vjerujem da nije moguca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mišić, hormonska neravnoteža se dijagnosticira analizom hormona iz krvi u laboratoriju. Dakle, morate izvaditi krv za analizu. Liječi se nadoknadom hormona koji nedostaju u obliku tableta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.