Grčevi u trudnoći

LanaA30

Poštovani,
Ispričavam se na smetnji. Zanima me jedna stvar. Znala sam povremeno imati pritisak u donjem dijelu trbuha, trenutno sam 18+6 trudna. Prije tj dana sam bila na pregledu, doktor kaze da ne sve kako treba biti, u najboljem redu, beba super, nema naznake nikakvih problema, zatvorena, cerviks 40mm. Međutim, mene nakon toga dva dana krenuo pritisak svaki dan, teško mi je hodati malo vise ili duze stajati, odmah me pocne. Osim toga, javljaju mi se i grčevi, barem mislim da je to to. Zaboli me malo, stegne se dio trbuha pa popusti brzo. Ako mirujem, jako rijetko, 1 il 2 puta dvevno, ali cim nesto radim dosta vise i boli me.
Imam miom istmično cca 4cm, koji kontroliraju, ali zasada kazu da nema problema oko njega.
Ne znam da li bi me ovo trebalo brinuti ili je normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovo što ste naveli uobičajena je pojava u trudnoći. Važno je da nema krvi ili sukrvice jer su to znakovi prijevremenog otvaranja.