Hemangiom placente

Nunny

Postovani
da li moezete reci nesto o ovom hemangiomu, da li je opasan za plod, moze li hemangiom preci na fetus i koliko ugrozava trudnocu?
U pitanju je trunoca od 16 sedmica ..
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko je velik hemangiom? Da li je solitaran ili multipli? Koja mu je lokalizacija.
Dakle moram imati više detalja. Ako je velik može imati implikacije na fetus u smislu fetalnog hidropsa, trombocitopenij, abrupcije posteljice, zastoju rasta ploda.
Dakle nužno je daljnje nadziranje i za sada ekspektativan stav.

Nunny

Postovani,
Hemangiom je jedan, velicine 17x215 m, na prednjem zidu placente.

Zanima me da li je moguce da se resorbuje i nestane sam od sebe!?
Kolike su sanse da trudnoca prodje uredno bez posljedica na plod uz ovakav hemangiom? Da li moze preci na kozu fetusa ? Izvinite zbog mnogo pitanja..
Zabrinuti smo jer je tek pola trudnoce proslo ( 16ta sedmica), a ovo je dr nasla na ultra zvuku vec..
hvala za expresan odgovor

Nunny

pardon, nisam napiasala tacnu velicinu hemangioma

17x215 mm

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se resorbirati jer je to splet krvnih žila. S obzirom na veličinu dalje ekspektativan stav kao što sam vam rekao. Pratiti rast istog.