HEMATOM

željkica93

bila sam na ginekološkom pregledu pa mi je rekao da je pokraj bebe hematom , međutim nije mi baš to pojasnio :/ .. pa me zanima o čemu se radi .. beba je velika nekih 2mm

Dejan Šakoronja, dr. med.

Podljev. Dakle izljuštio se dio posteljice ili amniona. Vidi se kao zona krvarenja.
Terapija su gestageni i mirovanje.

željkica93

a koje su moguće posljedice

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pobačaj je rijetka ali najteža posljedica. Nažalost.

željkica93

a što još može biti , osim toga

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje, infekcija itd. Pozdrav.

Matilda00

Poštovani,

U 13-tom sam tjednu trudnoće. Više od mjesec dana sam mirovala zbog hematoma, sve do pregleda kad se nije više vidio. Tad mi je rečeno da je sve u potpunosti u redu. Tjedan dana nakon na idućem pregledu ipak se uočio jako mali hematom, doktor je rekao "jedna jako mala crtica". Također mi je rečeno da ne trebam strogo mirovati kao prije, da pripazim na intenzitet aktivnosti, da vodim jedan umjeren i miran život, ne forsiram se dugim šetnjama i sl. Imam samo nedoumicu- jesu li spolni odnosi nešto što sad doprinosi riziku s obzirom na sve rečeno od strane doktora?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte imati odnose još neko vrijeme.