pobačaj

Ana

Poštovani liječnici, da li je za pobačaj ako je u pitanju maloljetna osoba potreban pristanak obaju roditelja? Da li je moguće da pobačaj odobri bliža rodbina(teta,sestra) ili to mora biti baš roditelj?
Molim Vas da što prije odgovorite, unaprijed hvala

Ana

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
obvezan je pristanak roditelja ili skrbnika.

masa1

Poštovani,

imala sam inducirani pobačaj 10. siječnja, u 19. tjednu trudnoće, zbog fetusa s Down sindromom. Nakon pobačaja obavljena je kiretaža. Imam 41 godinu i ovaj sam puta uspjela spontano zatrudnjeti, ali ne znam koliko ce jos biti tako. Koliko je poželjno čekati od vremena pobačaja do rada na slijedećoj trudnoći?

Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par mjeseci s obzirom na vašu dob.

masa1

Možete li biti precizniji - koliko mjeseci - 2, 3 ili više?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Recimo 3-4.