herpes

Ena

Poštovana doktorice!
U 17. sam tjednu trudnoće i na nosu mi je izbio hrpes (bar ja mislim da je herpes, dva crvena mjehurića koja počnu curiti), imam li razloga za strah i s čime da ga mažem (herpes mi ne izbija na usnici, nego samo na nosu i to par puta godišnje, obično kad sam prehlađena, ai ovaj put nisam).
Hvala na odgovoru i srdačni pozdrav!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
S obzirom da se radi o drugom tromjesečju trudnoće ne bi se trebale očekivati komplikacije herpesa koji je zahvatio područje nosa. Terapija je uobičajena, kao i izvan trudnoće.

pandica7794

Postovani, pred nekoliko dana decko i ja smo prakticirali oralni seks, tocnije on meni, i dan poslije mu je izbio herpes na usni. . . Zajedno smo vec gotovo dvije godine i imamo aktivan seksualni zivot, nikada se prije nista slicno nije dogodilo. Zabrinuta sam ako bih ja mogla biti nositelj herpesa ili cak ga imati, sama nisam nikad imala nikakve simptome, i imala sam partnere prije sadasnjeg decka. Sto da radim? Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite serologiju na herpes 1 i 2.