Hiperstimulacija/jedan jajnik/4mjeseca povecan

martina123

Nasa prica:

Ja 32, mm 35.
Pokusavamo vec 4god.

a) Ja sa 18 godina izvadila dermoidnu cistu, na zalost i lijevi jajnik u Petrovoj (ostao samo nebitan ostatak iza resekcije). Probali laparaskopski, nisu mogli, pa me otvorili.
Sredila sa hormonima ovulacije u desnom jajniku.

1. Spermiogram (28.9.2004.):Astenoteratozospermia ( Petrova)
...HSG napravljen i jajovodi su ok!

2.Bila na Inseminaciji (2.03.05.) ( 3-4.4. spontani kod kuce - Biokemijska trudnoca)..

3. Kasnije operacija Varikokele mm-a ( godinu kasnije)

4. tri mjeseca nakon operacije spermiogram: Oligoasthenozoospermia ( SD)... Dakle pogorsao se!

5.Vadili briseve-sve ok.
Vadila ja hormone, po doc sve u redu.

6. 6. prosinac 2005, IVF:
13 jajnih stanica, 2 mi vratili, jedan otisao, 10 mi smrzli ( imam 5 3-dnevnih e. i 5 blastocista). IVF nije uspio, nije se primilo.

7. April/2006, FET:
2 blastociste su mi vracene, ali nije uspjelo...

8. 17.05.2006. bila na kontroli svih imunoloske pretraga mm i mene, sve bilo u redu (osim povisene NK stanice:13,5%)

9. U 8mj./06. Cista velika 6X7cm, zavrsila u bolnici, no Proverom je kasnije rijesila...

10. 12mj./2006. M kasni 15dana, vadim betu:1,50 (kazu opet biokemijska t.)

11. 10.04.2007. ponovljen spermiogram: Asthenoteratozoospermia (dosta spermija u ejakulatu. Smanjen je broj pokretnih spermija, ali ima spermija s progresivnom gibljivoscu. Smanjen je udio spermija s normalnom gradom. Fertilnost je smanjena. Od MPO indiciran AIH).

13. 29.05.2007. ucinjen jos jedan spermiogram u Puli - [color=blue]Normozoospermia [/color](vol.3,0ml, spermija 52,73ml, ph:8,0....).

14. Petrova -1.10.2007. htjeli uciniti AIH, zbog hiperstimulacije ucinjen IVF. (11 Gonala +Klomifen).
3 embrija vraceno, rezultat negativni.
Stanje mi se pogorsalo nakon, hiperstimulacija.:
14.10.Jajnik mjeri 108x54mm s dosta manjih cistica i jednom od 30mm.
15.11. Jajnik mjeri 73x54mm, s dvije cistice od 20x20mm.Terapija: mjesec dana kontracepcije - Yasmin.

Od tada imam strahovito bolne menzise (moram uzimati Ketonale i to kroz cijeli menzis), a taman prije dana ocekivane menstroacije u mom jajniku dva tri dana osjecam zatezanje i bol, vjeorvatno od cista (PCOS).

Danas na uzv-u: 6dan ciklusa, jajnik povecani:5X3cm. Dakle, vec 4mjeseca je van funkcije.
Bojim se jer mi je to jedini jajnik, znam da ponekad treba cekati i do 6mj.da se jajnik smiri ali sam jako uplasena....

Sto biste mi preporucili, sto i kako dalje?

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
za sada činite sve što je moguće. Budite strpljivi i čekajte ciklus u kojem će slijedeći postupak biti moguć. Dakle, savjetujem strpljenje i optimizam.