hipofiza i neplodnost

Ivona17

Poštovani, molim za Vaš savjet i mišljenje. dvije god. pokušavam zatrudnjeti, muž i ja već radimo sve potrebne pretrage. Njegov spermiogram je u redu, to nam je potvrdio i liječnik, a meni su svi hormoni uredni osim prolaktina koji iznosi 690 vađen 4 dan ciklusa. ginekolog mi je odmah dao bormegon za piti, jednu tabletu svaku večer slijedećih 3 mjeseca uz duphaston koji počinjem piti od 18-28 dana ciklusa. uz sve to, zbog mojih čestih glavobolja išla sam i na RTG SELE TURCIKE. Nalaz je slijedeći te Vas molim Vaše mišljenje: Sela turcika je uredno dimenzionirana, oštro ocrtanog dna. Napominje se vidljiva tendencija koštanog premoštenja sele.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, terapija je u redu. Ja bih još malo konzultirao endokrinologa.
Da li je povišeni prolaktin kod Vas jedini uzrok neplodnosti? Da li ste učinili kompletnu obradu steriliteta vi i suprug?