Hitna kontracepcija

limalima

Poštovani,
molila bih vas da mi odgovorite na sljedećih par pitanja. Naime, sam partnerom imam redovne spolne odnose a kao sredstvo kontracepcije koristimo kondome+prekinuti snosaj. Ciklusi su mi otprilike od 28-32 dana.Zadnju menstraciju imala sam od 2.7. do 8.7. Naime, 1.8. imala sam spolni odnos pri cemu je pukao kondom. Sljedeći dan (dakle dan ocekivane menstruacije) imala sam grčeve i bolove u donjem djelu trbuha i malo tragova krvi pomjesanih sa iscjedkom (nisam mogla tocno ni razaznati sto je) mislila sam da dolazi menstruacije no tokom dana nije se pojavila te sam u strahu popila hitnu kontracepciju EllaOne dakle unutar 24 sata od rizičnog odnosa, no prije toga učinila sam i test za trudnoću kako bih se uvjerila da nisam ostala trudna prilikom predhodnih odnosa.Test je pokazao negativno. Moje pitanje je mogu li sada iskljuciti mogućnost trudnoće i ako da, kada bih trebala očekivati menstruaciju?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu pilula za dan poslije i kako ste napravili odmah tets na trudnoću. Isti se radi nakon 15 dana od nezaštićenog odnosa. Što reći...

limalima

Poštovani,
mislim da me niste dobro razumjeli. Naime, test za trudnoću nisam uradila zbog odnosa koji se dogodio 1.8. već čisto da se uvjerim kako je u prijašnjim odnosima bilo sve uredu (ponavljam koristimo svaki puta kondom + prekinuti snošaj i svaki puta smo provjerili kondom i bilo je sve uredu) dakle test je bio čisto dokaz urednih odnosa i po njemu smo odlučili što nam je dalje činiti. Dakle, 1.8, pukao nam je kondom to smo nažalost prekasno primjetili kad je već došlo do ejakulacije i partner nije siguran jeli mu što promaklo pošto nam je kondom pukao pri samome vrhu. Znam da uzimanje hitne kontracepcije nije bezazlena stvar i nisam to htjela sama uzimati na svoju ruku stoga sam prije nego što sam se odlučila na tu metodu kontaktirala jednu ginekologicu i također sam se savjetovala u ljekarni prije uzmanja i svi su mi rekli da činim onako kako mislim da mi je najpametnije. Dakle nisam nažalost dobila nikakav pametan odgovor, Pokušala sam kontaktirati i vas, ali bezuspješno. Znači odlučila sam se na hitnu kontracepciju kako bih mogućnost trudnoće mogla svesti na najmanju moguću mjeru. Molim vas recite mi imam li razloga za brigu te kada mogu očekivati mjesečnicu,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija može kasniti do tjedan dana.