Hormoni, plodnost u zrelim godinama

NemaMe

Postovani,
imam 42 godine, nemam djece, ali me uhvatila kriza da sada pokušam. Napravila sam hormonski status. Kakvo je Vaše cijenjeno mišljenje, da li za to postoji mogućnost?
Jeli progesteron prenizak u odnosu na estrogen?
Unaprijed hvala!

5 DAN CIKLUSA:
tsh 1,60 (referentno 0.55-4.75, metoda clia)
AMH 3.0 (folik faza 2.1-10.9; sredina 19.2- 103, lutealana faza 1.2-12.9.; postmen. 10.9-58.6)
FSH 9.3 (folik 3.9-8.8; sredina 4.5-20., lutealna 1.8-5.1; postmen 16.7-114)

Testosteron 1.2 (0.3-2.6)

estradiol 272 (folik 99-448; periovulacija 349-1589; lutealna faza 180 - 1068, postmenopauza 73-147)

prolaktin 134 (z1-566, postmenopauza je 58-416)

androstendion 4.0 (o.7 - 12.9)

21. dan ciklusa progesteron - 28.3 (referentno folikualna faza 0.5-3.1; sredina lutealn faza 12.1-49.4 te postmenopauza 0.2-1.3)

Jeli potrebna terapija? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
hormoni su u granici normale, a progesteron u 21. danu pokazuje da imate ovulacije, što znači da možete ostati trudni.

NemaMe

Koje divne vijesti, hvala Vam! happy

Samo još jedno pitanje koje me muči. Hormoni su vadjeni odmah nakon vadjenja Mirene, pa malo strahujem da je zaliha progesterona možda još od Mirene. Jeli to moguće ili umišljam? Naime, sad kad su ciklusi malo odmaknuli dalje, u drugom dijelu ciklusa imam tamni spotting i to skoro u svakom ciklusu, a što je bio problem i prije korištenja mirene. Ne znam jeli to znak nedostatka progesterona...ili od čega je ....

U svkaom slučaju nade valjda ima. HVALA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vrijednosti progesterona sigurno nisu od mirene nego od žutog tijela koje je nastalo nakon ovulacije.

NemaMe

Doktore, hvala na strpljivim odgovorima i pojašnjenju! Divne vijesti happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.