Bolovi u lijevom jajniku

Amrich

Postovanje
Imam jake bolove u lijevom jajniku pa se siri na desni pa prestane kao trudovi pred porodjaj.prije mj dana bila sam kod ginek na pregledu imam policisticne jajnike(desni).pijem yasmin pilule menzes mi prosao prije 3 dana.imala sam.ne zasticene odnose.zanima me da li je od upale ovi bolovi ili je nesto drugo u pitanju ak mi mozete odg hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To što vi mislite da vas boli jajnik možda nije točno.
Mnogo je uzroka boli u maloj zdjelici. Od upala, mioma, cista, prsnuća cista, upale u mokraćnom sustavu, problemi u probavnom sustavu i sl. Za početak se morate javiti na ginekološki pregled da se ustvrdi koji je uzrok bolova.

ntanja1271

Poštovani, imam 45 godina i zbog obilnih i bolnih menstruacija te sumnje na adenomiozu 15. 4. 2016. postavljena mi je Mirena. Nakon toga su se pocele pojavljivati ciste na jajnicima ( gusceg sadrzaja). Napravila sam i kontrolu tumorskog markera Ca 125 u tri navrata i iznosio je 55, 52 i 51. Ciste su bile oko 20 mm, s tim da je ona na desnom jakniku nestala ali na lijevom nije. Meni Mirena nije osobito pomogla, krvarenja su i dalje dosta obilna, nesto manje bolna. Zadnja tri mjeseca imam problema sa smeđim isjedkom koji se pojavljuje negdje na sredini ciklusa i traje do menstruacije. Noge su mi natecene, trbuh nadut, a na zadnjem UZV pregledu grudi 3. 3. 2017. otkrivene su male ciste na grudima. Mislim da je to sve od Mirene, ali me je ipak strah zbog povisenih markera. Na zadnjoj kontroli 10. 3 2017. nalaz je glasio: uterus u HRVF, endometrij tanak, Mirena in situ. Prednja i straznja strana uterusa zadebljana. Na lijevom jajniku hipoehogeno ukljucenje 20 mm. Desni jajnik uredan. Ca 125 51. Molim vas za savjet - jedni savjetuju operaciju a drugi pracenje. Ja sam zbog svega u strahu. Srdacan pozdrav