Hormonski poremećaj i problemi s kožom

BumbiMumb

Poštovani,
pišem Vam potaknuta mnogim pitanjima. Imam 20 godina, prvu menstruaciju sam dobila s 12 god. Menstruacije dobijem svaki mjesec, popraćene su izuzetnim bolovima i vrlo su oskudne u trajanju od 3-4 dana. Moj ginekolog kojemu sam dolazila nekoliko puta zbog velikih bolova je pretpostavio da imam hormonalni poremećaj i samo na temelju ultrazvuka, bez toga da je provjerio spolne hormone mi je propisao Lindynette koje sam pila taj mjesec, ali se stanje nije popravilo i on je rekao da se moram naviknuti na takve bolove. Trenutno imam probleme s kožom i moj dermatolog je utvrdio na temelju krvnih nalaza da postoji hormonalni poremećaj jer mi se stanje kože jako pogorša za vrijeme ovulacije do kraja ciklusa. Terapija koju mi je preporučio su Roaccutane i kontacepcijske tablete, zbog toga sam se konzultirala ponovno s ginekologom, ali on tvrdi da sam premlada da bih pila takvo nešto. Ne znam koga da poslušam. Molim vas za savjet.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte dermatologa. Ako vam je isti sugerirao pilule onda je to za vas terapija.
Spolne hormone ne mogu komentirati jer ih niste napisali.