implantacija ili ne?

annienova

Postovani, treba mi par odgovora. Racunala sam plodne dane.. kako bih znala kada mogu praviti bebu.. U to vreme sam imala odnos tj 30.1. (poslednja mensturacija je bila 15.1). Ovulacija 2.2. i ponovni odnos 4.2. Proslo je 11 dana od prvobitnog odnosa prilikom plodnih dana. 6.2. su poceli grcevi u stomaku , kao i gusti cisto beli sekret. Takodje zelja za hranom (pretezno ugljenim hidratima). Sve kao PMS. Do danas. Danas sam pocela krvariti ali jako oskudno, boja varira, ili je svetlije crvena ili smedja.. A menstruacija za ovaj mesec je trebala biti tek 15-16og februara.Ovo je dosta ranije , tj. 5 dana ranije. Osecam blage grceve i bol u donjem delu ledja. Zanima me da li postoji mogucnost da se radi o implantacijskom krvarenju? I poslednje , ukoliko se radi o implantaciji, zanima me da li sam naskodila sebi, jer sam danas imala odnos, nakon prethodno primecenog oskudnog krvarenja (koje i dalje traje) , i osetila sam jak bol u donjem delu stomaka posle odnosa? omg Unapred HVALA!

Aurora borealis

I mene zanima isto pitanje. Sinoć sam napokon sva sretna dobila menstruaciju, ali onda se opet zabrinula jer mi se čini da je nekako drugačija od mojih ostalih. Moje menstruacije su inače jako obilne i traju najmanje tjedan dana. Trenutno je vrlo slaba što nije uobičajeno za moj prvi dan. Sinoć je normalno krenulo, možda je curilo čak i jače nego inače prvih sat vremena, i bila je kričavo crvena sa tamno crvenim "komadićima". Još jedan takav mali izlijev sam imala ujutro i onda se smirila i sad curi samo smeđe kad obrišem, kao pred kraj, što mi nije baš normalno. I da, imam male grčeve, njih u zadnjih godinu dana baš i nisam imala. A grudi me još uvijek malo bole. Nadam se da mi je to samo nekakva čudna menstruacija (jer mi se tak i tak ovaj ciklus čini nekako čudnim), a ne to prokleto implatacijsko krvarenje o kojem sam isto čitala. Nemojte mi samo reć da kupim test za trudnoću jer se bojim pogledat na to. I molim Vas da imate razumijevanja za moju paranoju. Javlja Vam se opet ona cura kojoj je pukao kondom, jel.

Aurora borealis

Dodala bih još samo da sam u proteklih mjesec dana proživljavala stresove i da mi je možda to moglo utjecati na ciklus.

Aurora borealis

U redu je, normalna je menstruacija i curi k'o iz slavine, nisam trudna. Slobodno zanemarite moje paranoične upite, ispričavam se na smetnji i hvala na razumijevanju. Lijep pozdrav! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Annienova, moguće je implantacijsko krvarenje. Niste naštetila odnosom.

pitanjeee

Poštovani, interesuje me koliko dana posle evetualnog zaceca se moze dogoditi implantacija?sa svim simtomima bolovi u stomaku,braon sekret(da racunamo da je ovulacuija bila bas tada kad I rizican odnos) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malo prije nadolazeće menstruacije ili u vrijeme očekivane menstruacije.

pitanjeee

Hvala puno,samo me jos interesuje da li je moguce da se implantacija dogodi već par danas posle rizicnog odnosa? I da se naprimer implantacija desila da li bi test bio pozitivan bez obizira sto je rano? Izvinite na smetnji I jos jednom vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

hakunamatata

Dobar dan happy Zadnju menstruaciju imala sam 7.7, ciklus mi obicno traje 27 dana, nije svaki put tocno redovan. Prvi spolni odnos imala sam 10.7 (menst traje 3 dana). Nezasticen odnos dogodio se 19.7., bez ejakuliranja u mene. Nakon toga sam imala bolnu ovuaciju s 20. na 21.

Moja pitanja:
Postoji li mogucnost trudnoce bez ejakulacije?
Je l' se implantacija moze dogoditi u to vrijeme, dakle dan dva nakon odnosa, u vrijeme ovulacije? (citala sam da moze tek 5.,6. dan nakon ovulacije)
Da li na bolnu ovulaciju moze utjecat zapoceta seksualna aktivnost?

Hvala nam unaprijed na odgovorima, lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, seksualna aktivnost nema nikakve veze s bolnim ovulacijama. Implantacija se događa tek otprilike 7 dana nakon ovulacije, Trudnoća bez ejakulacije nije moguća.

EmaEmily1985

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 28.10-3.10 kasnila je 48 dana i bila je oskudna, inače imam neredovite cikluse. Imala sam spolni odnos 1.10 sa kondomom i snosajem u vaginu. 20.10 sam radila test koji je bio negativan. S obzirom da je menstruacija priie ove bila 12.9-16.9. zanima me dal je moguće da je menstruacija u 10 mj bila implatacijsko krvarenje? Jel se moze implatacisko krvarenje desi 28 dana nakon odnosa? Samo još da navedem da sam početkom 10 mjeseca bila na kontroli kod ginekologice i rekla je da nisam ovulirala.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana već sam odgovorio na ovo pitanje u rubrici trudnoća.