Implantacijsko krvarenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gmm odgovorio sam vam.

celeb18

Poštovani doktore,

posljednju menstruaciju sam imala 29.4, odnos sa zaštitom 18.5. Inače mi ciklus traje 28-30 dana, ali mislim da su mi tad bili plodni dani zbog povećane sluzi. 20.5. sam se malo jače prehladila, i dva naredna dana (do petka) sam imala dosta jako bijelo pranje koje je bilo bijelo i sirasto. Problem je što sam u petak primjetila blagu sukrvicu na gacicama, tek nekoliko končića, i nakon toga skroz blijedi smeđi iscjedak, te sam taj dan i dva poslije sam imala blage grčeve, kao one kad treba da nastupi menstruacija. Taj smeđi iscjedak je nestao već u subotu. Čitala sam dosta o implatacijskom krvarenju, te me zanima da li je to po vašem mišljenju slučaj kod mene. Mnogo Vam se zahvanjujem!

Srdačno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je navedeno krvarenje. Napravite test na trudnoću.

celeb18

Postovani doktore, u vezi prethodnog posta od prije mjesec dana, ja sam dobila menstruaciju redovno kad sam i trebala ( tacno 14 dana od ovulacije), te sam 24.6. radila test na trudnocu koji je bio negativan, da li sa sigurnoscu mogu da iskljucim trudnocu? Mnogo Vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna prema opisanom.

Darija1984

Postovani ,

Na 22 dc mi se pojavio roskasti trag na papiru,23 dc isto samo malko intezivnije boje i malo veceg obima..samo na papiru,na gacicama nije bilo nikakvog traga..tada su me dosta boljela leda,donji dio..i otada nista,nikakvog crvenog traga..danas sam 26 dc..
Dali je moguce da je to bila implementacija?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je implantacija ako ste imali nezaštićene odnose tijekom plodnih dana.

Darija1984

Postovani,

Ako je 22 i 23dc bilo implantacijsko krvarenje,kada najranije mogu napraviti test?
Danas mi je 27dc..
Inace imam redovne cikluse,prosjek u zadnjih 9 mjeseci je 27 dana..

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sutra ili prekosutra.

lena.g

Postovani. Zadnja menstruacija je zapocela 1.8. Obicno traje 5-6 dana a ciklus oko 29-30. Nezasticeni spolni odnos j 1

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fali vam drugi dio pitanja.

annmarie1012

Poštovani,
čitam na sve strane o razlikama menstruacije i implantacijskog krvarenja. Međutim mislim da je najsigurnije da vama postavim pitanje. Naime, mjesečnica mi je bila od 16 do 19/20 og kolovoza. Dakle ovulacija je trebala biti 29.og, kada smo ja i suprug imali nezaštićeni spolni odnos. Ja sam odmah dan nakon počela primjećivati lagano krvarenje, čiji se intezitet lagano povećavao neka 2-3 dana, ali ne onako kao sto bi trebalo biti tijekom mjesečnice. Čitajuči vase odgovore prije, vidim da ste napisali da implantacijsko krvarenje ne moze biti ni 3 dana kasnije, a kamoli onda jedan. Ja imam laganu mučninu, no ne mislim da je trudnoća zbog dana početka krvarenja. Mene u biti zanima što je to krvarenje, koje nije trebalo biti mjesecnica (iako mi nije bas ni tocna uvijek)...jeli moguće da je to od nervoze i stresa pošto mi je bilo toga prethodnih dana?

Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o periovulacijskom krvarenju a ne implantaciji.
Ne kažem da trudnoća nije moguća, no za to da vidite da li se radi o istoj morate pričekati sljedeću menstruaciju.

annmarie1012

Poštovani, imala bi još jedno pitanje, nevezano za implantacijsko krvarenje, ali posto nisam nasla tu temu valjda smijem ovdje. Naime što se događa sa spermom muškarca koji je u dužoj apstinenciji? Jeli to ima kakav utjecaj na kvalitetu iste?
Hvala

alarmantna

poštovani,

posljednju menstruaciju imala sam 15.08. a onu prije nje 04.07.
Tjedan prije poslijednje menstruacije imala sam nezasticeni spolni odnos (s tim da decko nije ejakulirao i mene).
Od 07. do 13.09. imala sam tamno smedji iscjedak koji je u sredini tjedna (dva-tri dana) bio popracen i krvarenjem.
Zanima me postoji li mogucnost trudnoce i implatacijskog krvarenja?

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Annmarie, apstinencija negativno utječe na broj i kvalitetu spermija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alarmantna ne radi se o implantacijskom krvarenju. Ono nastupa puno kasnije

A08

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 20.8., ciklusi mi traju 28-31d. Imala sam s dečkom nezaštićeni odnos 2/3 dan menstruacije i ejakulirao je u mene. Zanimam me kolika je mogućnost trudnoće u ovom slučaju? S obzirom da sam danas primijetila tragove krvi na papiru, pa ne znam da li bi to moglo biti implantacijsko krvarenje ili nadolazeća menstruacije. Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

alarmantna

Postovani, zeljela bih se nadovezati na svoje prethodno pitanje. Smatrate li da postoji mogucnost trudnoce?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

A08 šansa je mala ako su ciklusi na godišnjoj razini redoviti.