Infekcija

dina2

Pijem kontracepcijeske tablete 4 mjeseca.prije skoro svake ali ne svake menustracije mi se pojavi na povrsini vaginalonog podrucja nesto kao bubuljica ili kao neka zljezda.Ta zljezda nestane utoku menustracije,ne traje dugo jedno 2-3 dana.Zanima me da li je to opasno i o cemu je rijec.
Unaprijed hvala na odgovoru

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Ne vjerujem da je nešto ozbiljno, ali pri ginekološkom pregledu spomenite to Vašem ginekologu.

mica999

Postovani,neko vreme me peckalo pri mokrenju,boleo me mokracni kanal,nisam mogla tacno za zakljucim koje mesto,zapravo moguce i da je besika.Sad me svrbi vaginalni otvor,a kada se obrisem,ili ga taknem,grebe me,kao da mi se koza ostetila.Da li je to neka infekcija,ili moguce kamen,ili pesak iz bubrega,jer ga imam vec par godina? U nemogucnosti sam da odem kod doktora,s postovanjem ocekujem vas odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Infekcija. Probajte uzimati urološki čaj a vanjsko spolovilo namažite Canestenom.

mica999

Primetila sam da izlazi dosta sekreta,a zanima me kako je infekcija nastala? Prije nego sto je to pocelo imala sam menstruaciju,nazalos koristila sam uloske koji me iritiraju,smetaju mi,a i oduzilo mii se mnogo.Hoce li to proci tako procii ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisao sam vam što da napravite.

mica999

Pocela sam sa koriscenjem kreme,koliko dugo da je koristim?

mica999

Izvinite na oduzimanju vremena,namazala sam spoljaa ali posle 5minuta sam osetila prvo blago peckanje,sto je preslo u svrab.Mogu da podnesem,al nikada do sada nisam nista koristila,pa ne znam imam li razloga za brigu? Da napomenem,da sam dostaa pila cajeva od brusnice i borovnice,pa mi se cini da je u protekla dva dana svrab dosta smanjen,a bol vise uopste ne osjecam,ali vise ima gustog sekreta nego u proteklih dan alii nema nikakav miris,nocas sam prvi put stavila kremu,izvinite ako sam dosadna.U apoteku sam trazila kremu,i dali su mi je,a takodje su navelii da se moze koristiti i unutra.Medjutim to ne bih bas pokusavala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stavljajte Canesten kremu u rodnicu par večeri.

mica999

Ja vam javljam,da je danas drugi dan da stabljam kremu spolja.I mnogo mi je bolje,svab skoro pa da uopste ne osjecam,prilikom mokrenja malo,ali bas malo.Tako da i je to mnogo pomoglo.Hvala vam,koristicu jos.Ima li potrebe da stavljam unutra?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim. Ne treba unutra onda.